Breaking News
Home / اخبار روز / گام بلند یاران شجاعی برای رسیدن به قهرمانی + راز صدای شکستن قُلنج مفاصل فاش شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

گام بلند یاران شجاعی برای رسیدن به قهرمانی + راز صدای شکستن قُلنج مفاصل فاش شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری تسنیم: امشب (یکشنبه) در چارچوب هفته بیست‌وششم سوپر لیگ یونان تیم آاِک میزبان پاناتینایکوس بود و پیروزی قاطع ۳ بر صفر را خلق کرد

خبرگزاری تسنیم: امشب (یکشنبه) در چارچوب هفته بیست‌وششم سوپر لیگ یونان تیم آاِک میزبان پاناتینایکوس بود و پیروزی قاطع ۳ بر صفر را خلق کرد. گل‌های تیم آتنی توسط آرائو (۳۰ و ۶۸) و گالو (۵۲) به ثمر رسیدند.

مسعود شجاعی، ملی‌پوش ایرانی آاِک از دقیقه ۶۳ در ترکیب این تیم آتنی قرار گرفت.

تیم آاِک با پیروزی برابر پاناتینایکوس ۵۷ امتیازی شد و با یک بازی کمتر نسبت به سایر تیم‌های تعقیب‌کننده در صدر جدول رده‌بندی سوپر لیگ یونان قرار گرفت.

——————-

خبرآنلاین: به نقل از سیناپرس، بسیاری از ما به شکستن قلنج دستان خود معتاد شده‌ایم و این کار را بارها در طول روز تکرار می‌کنیم

البته تحقیقات اخیر نتوانسته است به این پرسش مهم پاسخ دهد که آیا شکستن قلنج مفاصل، ضرری برای ما دارد یا خیر.

جالب است بدانید که دانشمندان تا به امروز دلیل اصلی ایجاد این صدا را نمی‌دانستند؛ اما گروهی از محققان فرانسوی توانسته‌اند با استفاده از روش‌های میدانی و فناوری‌های کامپیوتری، از اسرار شکل‌گیری این صدا رازگشایی کنند.

آن‌ها در تحقیقات خود، ابتدا تصویربرداری کاملی از شکستن قلنج مفاصل انجام دادند و سپس با استفاده از شبیه‌سازی کامپیوتری، این فرایند را موبه‌مو بررسی کردند. نتایج به‌دست‌آمده نشان از آن داشت که این صدا به‌واسطه ترکیدن حباب‌های هوای موجود در مایع سینوویال موجود در مفاصل متاکاراپوپالانژ به وجود می‌آید.

خبرآنلاین: به نقل از سیناپرس، بسیاری از ما به شکستن قلنج دستان خود معتاد شده‌ایم و این کار را بارها در طول روز تکرار می‌کنیم. علاوه بر حس سبکی ایجادشده به‌واسطه شکسته شدن قلنج، صدای عجیب شکسته شدن قلنج مفاصل نیز برای بسیاری از مردم، لذت‌بخش است.

نکته جالب در این میان، آن است که دانشمندان ۵۰ سال پیش، تئوری این پدیده را ارائه کرده بودند و صدای یادشده را به این دلیل می‌دانستند.

About back118

Check Also

تست بینایی؛ در این تصاویر چه می‌بینید؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: امروزه همه ما در طول روز ساعت ها به موبایل …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *