Breaking News
Home / اخبار روز / کشمکش تازه لندن و بروکسل – آرشیو وبلاگ های ایرانی

کشمکش تازه لندن و بروکسل – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در تضادی تازه با موضع اتحادیه اروپا گفته است شهروندان این اتحادیه که در دوره بعد از همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) به این کشور آمده‌اند، نباید حقوق مشابهی مانند شهروندانی داشته باشند که پیش از برگزیت به انگلیس وارد شدند
از سوی دیگر هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مساله برگزیت به گاردین گفت، حفظ حق شهروندان اتحادیه اروپا در دوره گذار برگزیت، مساله غیرقابل مذاکره‌ای است.

از سوی دیگر در دوره گذار، زمان بیشتری برای دو طرف فراهم می‌شود تا درباره شرایط پسابرگزیت در روابط دوجانبه گفت‌وگو کنند.

اتحادیه اروپا قویا خواستار آزادی آمد و شد برای شهروندان اروپایی است، اما برخی مقامات بریتانیا از این مساله راضی نیستند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، این اظهارات خانم می می‌تواند به مشاجره تازه میان مقامات لندن و بروکسل تبدیل شود.

خبرگزاری فارس: «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در تضادی تازه با موضع اتحادیه اروپا گفته است شهروندان این اتحادیه که در دوره بعد از همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) به این کشور آمده‌اند، نباید حقوق مشابهی مانند شهروندانی داشته باشند که پیش از برگزیت به انگلیس وارد شدند.
اتحادیه اروپا در برنامه‌های خود پیش‌بینی کرده که دوره گذار باید از مارس ۲۰۱۹ تا دسامبر ۲۰۲۰ ادامه یابد. در این دوره تمامی قواعد اتحادیه اروپا باید از سوی بریتانیا اجرا شود و آمد و شد آزاد شهروندان هم ادامه یابد.

ترزا می که در سفر سه روزه به چین به سر می‌برد، در جمع خبرنگاران گفت درباره جزییات شرایط شهروندان اروپایی حاضر در انگلیس فعلا چیزی نمی‌گوید اما واضح است که در دوره گذار بعد از برگزیت، فرقی میان افراد تازه وارد و شهروندان اروپایی که پیش از آنان وارد انگلیس شدند، وجود خواهد داشت.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلندشمالی) سال ۲۰۱۶ با شرکت در یک همه‌پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند. مذاکرات دوساله خروج ماه مارس ۲۰۱۷ آغاز و ماه مارس ۲۰۱۹ طبق زمان‌بندی اولیه، پایان خواهد یافت.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: «وقتی مردم بریتانیا رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند هدفشان این نبود که چیزی تغییر نکند بلکه برای تغییراتی رای به این خروج دادند.»

بعد از آن که مذاکرات به پایان برسد، دوره گذاری برای جدایی کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده تا شکاف‌ها را در مسایلی چون تجارت و مسایل مالی، همچنین مسایل امنیتی و حقوق شهروندان، برای دو طرف کاهش دهد.

About back118

Check Also

زیباکلام: برخورد امروز، نتیجه مماشات دیروز است – آرشیو وبلاگ های ایرانی

صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: مشکلات امروز وزیر امور خارجه که در داخل با …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *