Breaking News
Home / دانش و فن آوری / پیشنهاد ۱۳۰ میلیارد یورویی برادکام برای خرید کوالکام – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

پیشنهاد ۱۳۰ میلیارد یورویی برادکام برای خرید کوالکام – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

روز گذشته کمپانی «برادکام»، که در زمینه تولید چیپ فعالیت دارد با ارائه پیشنهادی ۱۳۰ میلیارد دلاری برای خرید «کوالکام» بسیاری را شگفت زده کرد

گفتنی است مبلغ پیشنهادی برادکام به حدی زیاد است که توجه سازمان های دولتی آمریکا را نیز به این معامله جلب کرده است و آنها ادعا کرده اند که پیش از صدور مجوزهای لازم باید تمامی جوانب را به دقت بررسی کنند.

روز گذشته کمپانی «برادکام»، که در زمینه تولید چیپ فعالیت دارد با ارائه پیشنهادی ۱۳۰ میلیارد دلاری برای خرید «کوالکام» بسیاری را شگفت زده کرد.

شهرت کوالکام بیشتر مدیون چیپست ها و مودم هایی است که به ترتیب برای موبایل های اندروید و آیفون می سازد.

با این حال منازعات دامنه دار و طولانی این شرکت با اپل در زمینه حق پتنت ها ممکن است کمپانی کوپرتینویی را از خرید محصولات آنها منصرف کند، که در این صورت خسارت فناوری را به کوالکام تحمیل خواهد شد.از نظر کارشناسان تصاحب کمپانی کوالکام به برادکام اجازه می دهد خلاهای موجود در زمنیه چیپست شبکه های ارتباطی ۴G و ۵G را پر کند.

در صورتی که این معامله اجرایی شود، رکوردی جدید در زمینه صنعت فناوری محسوب شده و مجموعه جدید را به سومین تولید کننده چیپست، بعد از اینتل و سامسونگ تبدیل خواهد کرد.این پیشنهاد بر اساس ۷۰ دلار برای هر سهم کوالکام محاسبه شده که ۲۸ درصد بیشتر از ارزش هر سهم این کمپانی است.

About back118

Check Also

رئیس هیئت مدیره گروه ال جی در سن ۷۳ سالگی درگذشت – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

کو بُن-مو رئیس هیئت مدیره گروه ال جی که نقشی کلیدی در تبدیل شدن این …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *