Breaking News
Home / اخبار روز / پشت پرده باج گیری و تهدید وزرا به استیضاح – آرشیو وبلاگ های ایرانی

پشت پرده باج گیری و تهدید وزرا به استیضاح – آرشیو وبلاگ های ایرانی

نامه‌ نیوز نوشت: سهیلا جلودارزاده ضمن استقبال از بخشنامه اخیر وزیر کار، گفت: پیشنهاد می‌دهم همه وزارتخانه‌ها کمیته‌ای برای شناسایی افراد منتسب به چهره‌های سیاسی تشکیل دهند که شایستگی این افراد را هم مشخص کنند تا در نهایت محیط فعالیت‌شان حرفه‌ای و مطلوب شود
وی همچنین گفت: «اگر وزیر کار بخواهند واقعا اقدامات عملیاتی انجام دهد، حرکت شایسته و قابل تحسینی است و می‌تواند مفید باشد. ضمن اینکه بررسی حضور چنین افرادی در تمامی نهادها و وزارتخانه‌ها یک ضرورت محسوب می‌شود. مردم از اینگونه انتساب‌ها به ستوه آمده‌اند اما اگر وزیر کار اگر بخواهد این بخشنامه‌ها به واقع عملی شود باید پای کار بایستد. کار کارشناسی انجام دهند تا حقی ناحق نشود.

سهیلا جلودارزاده، نایب رییس کمیسیون اجتماعی در مورد بخشنامه‌ علی ربیعی وزیر کار مبنی بر به کار‌گیری شایستگان و عدم استفاده از منسوبین سیاسی گفت: باید دو نکته را در نظر گرفت. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که اگر این افراد در زمان وزارت شخص آقای ربیعی به کار گرفته‌ شده‌اند باید ابتدا آسیب‌شناسی صورت گیرد که اساسا چرا در این وزارتخانه برخی افراد صرف نزدیکی و نسبت با افراد سیاسی پست گرفته‌اند. اگر وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی می‌خواهد این بخش‌نامه موفق باشد و به نتیجه برسد باید این آسیب‌شناسی صورت گرفته و افراد هم مشخص شوند».

در موارد این چنین حتی دیده‌ شده‌است که برخی از این چهره‌های سیاسی باج گیری می‌کنند یا وزیر را به استیضاح تهدید می‌کنند. به هر حال رانت‌خواری اقدامی ضد ملی و خیانت به مردم است و شایسته‌سالاری خواست مردم از ابتدای انقلاب بوده و هست. پیشنهاد می‌دهم همه وزارتخانه‌ها کمیته‌ای برای شناسایی افراد منتسب به چهره‌های سیاسی تشکیل دهند که شایستگی این افراد را هم مشخص کنند تا در نهایت محیط فعالیت‌شان حرفه‌ای و مطلوب شود».

وی افزود: « نکته بعدی هم این است که اگر افراد منتسب به سیاسیون در وزارتخانه‌‌ای حضور دارند که پیش از تصدی ایشان در وزارتخانه استخدام شده‌اند باید به سرعت مورد بررسی قرار گیرد. در این میان باید توجه کرد که ممکن است فردی به چهره‌ای سیاسی منسوب باشد اما در زمینه‌‌ای که به او محول شده‌است گزینه‌ای شایسته باشد. نمی‌توان هر کس را به این جهت که با چهره ای سیاسی نسبت و ارتباطی دارد از کار برکنار کرد. ضمن اینکه نمی‌توان از این موضوع چشم‌ پوشید که ممکن است فردی در مسیر رسیدن به پست با وجود شایستگی‌های لازم اما در مسیر گزینش قرار نگرفته و صرفا با داشتن توصیه به پستی دست یافته باشد».

نامه‌ نیوز نوشت: سهیلا جلودارزاده ضمن استقبال از بخشنامه اخیر وزیر کار، گفت: پیشنهاد می‌دهم همه وزارتخانه‌ها کمیته‌ای برای شناسایی افراد منتسب به چهره‌های سیاسی تشکیل دهند که شایستگی این افراد را هم مشخص کنند تا در نهایت محیط فعالیت‌شان حرفه‌ای و مطلوب شود.
جلودار زاده با تاکید بر اینکه موضوع بسیار حساس است و باید از جوانب مختلف مورد بررسی و دقت قرار بگیرد، گفت: « برای رسیدگی به این موضوع با درنظر گرفتن شایسته‌سالاری باید به سرعت کمیته‌ای تشکیل شود تا افراد این چنینی در وزارتخانه را مورد بررسی قرار دهد. البته این در شرایطی است که وزیر کار نخواهد این بخشنامه صرفا در حد یک شو و اقدام نمایشی باقی بماند».

About back118

Check Also

زیباکلام: برخورد امروز، نتیجه مماشات دیروز است – آرشیو وبلاگ های ایرانی

صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: مشکلات امروز وزیر امور خارجه که در داخل با …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *