Breaking News
Home / اخبار روز / وزیر کشور شهادت ۸ مرزبان را تسلیت گفت + پیدا شدن لاشه «فک خزری» در ساحل بندرانزلی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

وزیر کشور شهادت ۸ مرزبان را تسلیت گفت + پیدا شدن لاشه «فک خزری» در ساحل بندرانزلی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا: وزیر کشور در پیامی به مناسبت شهادت ه نفر از مرزبانان ناجا، تصریح کرد: ملت بزرگ ایران همواره از مرزبانان شجاع و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنانشان از جان عزیز خود گذشتند با افتخار یاد خواهد کرد

خبرگزاری ایسنا: وزیر کشور در پیامی به مناسبت شهادت ه نفر از مرزبانان ناجا، تصریح کرد: ملت بزرگ ایران همواره از مرزبانان شجاع و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنانشان از جان عزیز خود گذشتند با افتخار یاد خواهد کرد.

شهادت مظلومانه ۸ نفر از مرزبانان خدوم و جان بر کف نیروی انتظامی در آستانه اربعین حسینی (ع) را که به دست اشرار مسلح در منطقه مرزی چالدران آذربایجان غربی به لقاء الله پیوستند تسلیت می گویم.

بسم رب الشهدا و الصدیقین

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل این پیام بدین شرح است:

جانشین فرماندهی کل قوا در امور ناجا و وزیر کشور

دشمنان بدانند که با انجام این قبیل اقدامات ضد انسانی نمی توانند در عزم استوار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم خللی وارد کنند و یقیناً مرتکبین این جنایت را به سزای اعمال ننگینشان می رساند.

ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی)، خانواده های داغدار این عزیزان، همرزمان آنان در نیروی انتظامی و ملت بزرگوار ایران، از خداوند منان برای شهدای این واقعه دردناک عُلُوّ درجات و برای خانواده های معزز شهدا، صبر و اجر مسألت دارم.

ملت بزرگ ایران همواره از مرزبانان شجاع و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنانشان از جان عزیز خود گذشتند با افتخار یاد خواهد کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی

——————-
خبرگزاری مهر: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست انزلی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از دلایل از بین رفتن این گونه در حال انقراض ضرب و شتم آن و گیر افتادن این حیوان در تور صیادان است
خبرگزاری مهر: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست انزلی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از دلایل از بین رفتن این گونه در حال انقراض ضرب و شتم آن و گیر افتادن این حیوان در تور صیادان است.
لازم به ذکر است بر اساس گفته های جوامع محلی، صیادان در گذشته فک خزری را رقیب خود می دانستند و یکی از دلایل کاهش نسل این حیوان، گرفتار شدن در دام صیادان و رها شدن در ساحل بود که خوشبختانه با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی محیط زیست  به این قشر زحمت کش، اینگونه تفکر تا حدود بسیار زیادی از بین رفته است.

فک خزری به‌طور میانگین ۱٫۵ متر طول و ۶۸ کیلوگرم وزن دارد و یکی از کوچک‌ترین انواع فک به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: گرمازدگی، دورماندن فک از محیط زیست خود و خونریزی داخلی به دلیل ضرب و شتم، از دلایل عمده مرگ این فک خزری است.

فک خزری یکی از پستانداران کمیاب آبزیی دنیا است که فقط در دریای خزر و رودخانه‌های منتهی به آن زندگی می‌کند و تنها پستاندار دریای خزر محسوب می‌شود که به دلیل صید بی‌رویه و به ‌هم خوردن شرایط زیستی و کاهش شدید جمعیّت نیازمند حمایت بین‌المللی است.

احسان هادی پور با اشاره به اینکه بر اساس شواهد موجود مدت زیادی از مرگ این فک می گذرد گفت: دلایل قطعی مرگ این حیوان پس از کالبد شکافی مشخص شده و متعاقبا اعلام می شود.

About back118

Check Also

زمان برگزاری کنسرت شهرام شکوهی + خطرناک‌ترین بازیکن فرانسه از دید مدافع بلژیک – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرآنلاین: شهرام شکوهی خواننده پاپ که به علت مشکل قلبی ناچار به لغو کنسرت تیرماه …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *