Breaking News
Home / اخبار روز / وزیر بهداشت: طرح پزشک خانواده اجرا می‌شود – آرشیو وبلاگ های ایرانی

وزیر بهداشت: طرح پزشک خانواده اجرا می‌شود – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: سیدحسن هاشمی درخصوص اجرای طرح پزشک خانواده اظهار داشت: اجرای پزشک خانواده در دولت دوازدهم، با اجرای آن در دولت های گذشته متفاوت بوده و محدودیت های این طرح بسیار کاهش یافته است

هاشمی با بیان این که سیستم ارجاع به نوعی صرفه جویی در هزینه های درمانی و در دسترس بودن خدمات است، افزود: در نظام ارجاع، چنانچه بیمار نیاز به آزمایش و یا ارجاع به پزشک متخصص داشته باشد، توسط پزشک خانواده ارجاع می شود و در اجرای برنامه نظام ارجاع، اگر بیماری خارج از این مسیر به طور مستقیم به پزشک متخصص مراجعه کند، هزینه بیشتری پرداخت می کند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه برای دریافت خدمات پزشک خانواده باید از مسیر درست آن وارد شویم، گفت: افرادی که از مسیر پزشک خانواده به سطوح بعدی مراجعه کنند، در مناطق روستایی از حمایت ۹۵ درصدی و در مناطق شهری از حمایت ۹۰ درصدی بهره مند می شوند، یعنی افراد ساکن در روستاها اگر از مسیر ارجاع به سطوح بعدی خدمات ارجاع داده شوند، تنها ۵ درصد و افراد ساکن در شهرها ۱۰ درصد هزینه های خدمات را پرداخت کنند.

خبرگزاری فارس: سیدحسن هاشمی درخصوص اجرای طرح پزشک خانواده اظهار داشت: اجرای پزشک خانواده در دولت دوازدهم، با اجرای آن در دولت های گذشته متفاوت بوده و محدودیت های این طرح بسیار کاهش یافته است.

وزیر بهداشت در پایان، گفت: امیدواریم مسیر پزشک خانواده و نظام ارجاع الکترونیک همانند آنچه در استان گلستان به اجرا درآمده، در سایر استان ها نیز، به اجرا درآید. همچنین مقرر است تا پایان امسال این طرح در ۶ استان کشور اجرا شود و استان فارس از جمله این استان ها به شمار می رود، چراکه در این استان زیرساخت های لازم برای اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع وجود دارد. امید داریم که نواقص و ضعف های این سیستم به همت دانشگاه های علوم پزشکی برطرف شود.

هاشمی تصریح کرد: طرح پزشک خانواده به تدریج اجرا می‌شود. اگرچه اجرای این طرح در استان های فارس و مازندران دارای اشکالاتی است، اما شرایط در حال تغییر است. برای مثال در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، دیگر نیازی به فرم های دستی نبوده و همه موارد به صورت الکترونیکی انجام می شود و چنانچه پزشک تشخیص دهد که باید بیمار به مرکز استان معرفی شود و علاوه بر مراجعه به متخصص داخلی نیاز به ویزیت متخصصین دیگر هم دارد، توسط این متخصصین در یک روز ویزیت شوند.

وزیر بهداشت، افزود: مراجعه مستقیم بیماران به پزشک متخصص و فوق تخصص و دریافت خدمات پاراکلینیکی متعدد و غیر ضرور باعث هدررفت منابع می شود.

About back118

Check Also

معامله اوراق سکه شاید وقتی دیگر! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا: در حالی که قرار بود اوراق گواهی سکه پیش فروش از امروز در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *