Breaking News
Home / اخبار روز / نقوی حسینی: آمریکا ۱۹ بار برجام را نقض کرد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

نقوی حسینی: آمریکا ۱۹ بار برجام را نقض کرد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها هیچگاه بنای اجرای برجام و انجام تعهدات خود را نداشته و تاکنون ۱۹ بار با تصویب تحریم های جدید علیه ایران آن را نقض کرده اند
دونالد ترامپ ۲۲ دی ماه در بیانیه ای تاکید کرد که این آخرین باری است که رفع تحریم های هسته ای ایران را تمدید می کند و می بایست ایرادهای این توافق برطرف شود.

سید حسین نقوی حسینی درباره آینده برجام افزود:این توافق مورد استقبال همه بود اما آمریکا از ابتدا بنای ناسازگاری با برجام گذاشت.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها هیچگاه بنای اجرای برجام و انجام تعهدات خود را نداشته و تاکنون ۱۹ بار با تصویب تحریم های جدید علیه ایران آن را نقض کرده اند.

وی ضمن تهدید متحدان اروپایی خود اصرار کرد که چنانچه برای اصلاح آنچه نقص های فاجعه ‌بار برجام می داند اقدام نکنند، آمریکا تا چهارماه آینده از آن خارج می شود.

گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که دهمین گزارش از روند اجرای برجام و نهمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجام است بار دیگر تأیید کرد که اقدامات و فعالیت های هسته‌ای ایران کاملاً منطبق با برجام است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: روند اجرای برجام روند مناسبی نیست به دلیل این که در این توافق آمریکایی ها از ابتدا بنای ناسازگاری گذاشتند، ۲۶ دی ۱۳۹۴ وقتی اجرای برجام شروع شد فردای آن روز آمریکایی ها ۱۱ شخصیت سیاسی و حقیقی ایران را تحریم کردند.

وی ادامه داد: توافق برجام از ابتدا مورد استقبال جهانی قرار گرفت، سازمان ملل و شورای امنیت آن را قبول و اتحادیه اروپا از آن استقبال کرد.

وی تصریح کرد: اخیرا اروپایی ها بازی جدیدی را شروع کرده اند که این روند برجام را تاسف بارتر می کند.

اتحادیه اروپا پس از اجرایی شدن برجام همواره یکی از حامیان اصلی این توافق با ایران بوده و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها حمایت خود را با راستی آزمایی فعالیت های هسته ای ایران در قالب گزارش های دوره ای اعلام کرده است؛ گزارش هایی که در پسابرجام شمار آن به ۱۰ می رسد.

نقوی حسینی همچنین گفت: این کار نقض مضاعف برجام است چرا که این توافق را کردیم که تحریم ها لغو شود نه این که آمریکایی ها و اروپایی ها ایران را تحریم کنند و در این زمینه با یکدیگر رقابت کنند.

نقوی حسینی تاکید کرد: به اعتراف آژانس بین المللی انرژی اتمی که در دهمین بیانیه آن هم متذکر شده ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

وی در ارزیابی خود از آینده برجام تاکید کرد که این روند را مثبت نمی بینیم به طور قطع جمهوری اسلامی ایران زیر بار تحریم ها نمی رود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آنها برای این که آمریکا را در برجام حفظ کنند پیشنهاد تحریم های موشکی علیه ایران دادند یعنی به آمریکایی ها گفتند شما از برجام خارج نشوید ما بخش موشکی ایران را تحریم جدید می کنیم.

About back118

Check Also

تست بینایی؛ در این تصاویر چه می‌بینید؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: امروزه همه ما در طول روز ساعت ها به موبایل …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *