Breaking News
Home / دانش و فن آوری / نسخه بازطراحی شده و قوی تر مک پرو سال ۲۰۱۹ از راه می رسد – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

نسخه بازطراحی شده و قوی تر مک پرو سال ۲۰۱۹ از راه می رسد – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

با آن که اپل مک پرو را از سال ۲۰۱۳ به روز رسانی نکرده است، اما شنیده شده سال جاری نیز نباید منتظر عرضه مدلی جدید از این رایانه قدرتمند باشیم
پیش از این تصور می شد که نسخه تازه رایانه مک پروی اپل پاییز امسال و در رویدادی که به طور معمول زمان رونمایی از مک بوک های جدید است معرفی خواهد شد، اما ظاهراً تا پیش از پایان سال جاری میلادی نباید انتظار این اتفاق را داشته باشیم.

مک پرو جدید اپل Mac Pro

هنوز اطلاعات خاصی در خصوص نسل تازه رایانه سیلندری اپل وجود ندارد. به خصوص که احتمال بالایی هست که ویژگی های ظاهری آن نیز دستخوش تغییر اساسی گردد. با آن که ظاهر استوانه ای این محصول آن را از بسیاری رقبای خود متمایز می سازد، اما دسترسی به برخی قطعات داخلی همچون رم و کارت گرافیک را نیز دشوار کرده است. مدیر بازاریابی اپل نیز به این نیاز کاربران حرفه ای اعتراف کرده و اعلام داشته است که شرکت متبوعش در حال حرکت در مسیر پاسخ به نیاز آنها قرار دارد.

اپل به خوبی می داند که بخش عمده مشتریان رایانه های رومیزی آی مک پروی جدید با مشتریان مک پروها از طیفی مشترک هستند، بنابراین منطقی تر آن است که با ایجاد فاصله ای معقول مابین عرضه دو محصول امکان فروش مناسب برای هرکدام فراهم شود.

با آن که اپل مک پرو را از سال ۲۰۱۳ به روز رسانی نکرده است، اما شنیده شده سال جاری نیز نباید منتظر عرضه مدلی جدید از این رایانه قدرتمند باشیم. فیل شیلر اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرده است که اپل یک باز طراحی اساسی را برای مک پرو در برنامه دارد و این محصول سال آینده راهی بازار می شود.

علاوه بر این ها برخی منابع خبری معتقد هستند که در نسل تازه مک پروی اپل برای نخستین بار شاهد استفاده از پردازنده های ARM خواهیم بود و این تصمیم نشان از تلاش ثروتمندترین کمپانی دنیا برای کاهش وابستگی به چیپ های اینتل دارد. طرحی که گفته می شود تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل اجرایی خواهد شد.

مک پرو جدید اپل Mac Pro

شیلر در مصاحبه خود صریحاً به این نکته اشاره می کند. «ما می خواهیم با کاربران حرفه ای خود روراست و صریح باشیم. پس آنها باید بدانند که Mac Pro محصولی متعلق به سال ۲۰۱۹ خواهد بود.» به نظر می رسد این تصمیم برای آسیب نرسیدن به فروش سایر محصولات سری Pro اپل در سال جاری اتخاذ شده است.

About back118

Check Also

مقصر گرانی موبایل کیست؟ گفتگو با قائم مقام شرکت سام تل – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

بازار موبایل ایران یکی از آشفته‌ترین حالت‌های خود را سپری می‌کند اما آنچه آشفتگی امروز …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *