Breaking News
Home / جهان گردی / مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (۲) – آرشیو وبلاگ های ایرانی

مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (۲) – آرشیو وبلاگ های ایرانی

– ترجمه از حمید پاشایی: جای تعجب نیست که مردم محلی اغلب از دست گردشگرانی که از شهر آن ها بازدید می کنند، عاصی هستند

مردم محلی در بارسلونا نارضایتی خود از گردشگران را پنهان نمی کنند. اوایل سال ۲۰۱۷، راهپیمایی اعتراض آمیزی علیه توریسم در شهر با حمله معترضان به یک اتوبوس حامل گردشگران و یک هتل به خشونت انجامید.

در ادامه، مکانهایی را معرفی می کنیم که در حال تخریب و نابودی به وسیله صنعت گردشگری هستند.

پراگ به خاطر حال و هوای سرزنده اش، شهر محبوب دیگری بین گردشگران اهل پارتی و مهمانی است.


پراگ، جمهوری چک

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

– ترجمه از حمید پاشایی: جای تعجب نیست که مردم محلی اغلب از دست گردشگرانی که از شهر آن ها بازدید می کنند، عاصی هستند.

از این رو دولت کوبا محدودیتی در حداکثر قیمت ها برای اقلام ضروری وضع کرده تا مردم محلی بتوانند از پس هزینه آن ها بر بیایند.


آمستردام، هلند

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

سانتورینی جزیره ای زیبا در ساحل یونان است، اگر چه اغلب در فصل تابستان با انبوهی از گردشگران پر می شود.

در واکنش به افزایش گردشگری در آمستردام، این شهر محدودیت هایی روی ایربی‌ان‌بی وضع کرده تا فهرست خانه های اجاره ای نتواند در یک زمان بیشتر از چهار نفر داشته باشد، و این سایت نتواند آپارتمان ها را برای بیش از ۶۰ روز در سال اجاره دهد.

رم شهری زیبا پر از ویرانه های باستانی است، ولی گردشگران بسیار زیادی از احترام به تاریخ آن غافل می مانند.

دوبروونیک، کرواسی

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

ولی این شهر قادر نبوده که از پس هجوم اخیر گردشگران بر بیاید. در آگوست ۲۰۱۷، شهردار دوبروونیک برنامه هایی برای کاهش حداکثر تعداد گردشگران در طول روز از ۸۰۰۰ نفر به ۴۰۰۰ نفر در دو سال بعدی را اعلام کرد.

نیویورک سیتی برای سال ها مقصد تعطیلاتی پرطرفداری بوده، هر چند صنعت گردشگری هنوز هم در حال رشد است.

از بازار هتل های همیشه در حال رشد گرفته تا غذاهای مد روز و مناسب برای اینستاگرام که گردشگران ساعت ها در صف منتظر می مانند تا آن ها را امتحان کنند، برخی معتقدند که توریست ها شهر نیویورک را در کنترل خود گرفته اند.


کوزومل، مکزیک

مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2) 

این حقیقت که توریست های بی نظم به آن ها الکل برای نوشیدن می دهند و حتی سعی می کنند از آن ها سواری بگیرند نیز بدون شک کمکی به این قضیه نمی کند. صاحبان خوک ها در حال حاضر مشغول همکاری با دولت هستند تا مقرراتی در این زمینه وضع شود.

مجله نیویورک تایمز اوایل سال ۲۰۱۷ گزارش داد که این شهر در حال حاضر ۱۱۳ هزار اتاق هتل دارد، و انتظار می رود که این عدد تا سال ۲۰۱۹ به ۱۳۷ هزار افزایش یابد.

برخی توریست ها رفتار بسیار بدی در حین سفر داشته اند، از زمین انداختن آثار هنری در حین گرفتن سلفی گرفته تا پرت کردن اشیائی به سمت گارد ملکه در لندن.


نیویورک، آمریکا

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

در حقیقت به دلیل هجوم فصلی گردشگران، این جزیره محدودیتی ۸۰۰۰ نفری در روز در تعداد بازدیدکنندگان از کشتی های تفریحی وضع کرده است. تعداد قابل توجه ۷۹۰ هزار نفر از ۶۳۶ کشتی تفریحی در سال ۲۰۱۵ از سانتورینی دیدن کردند، در حالی که کل این جزیره جمعیتی تنها ۱۵ هزار نفری دارد.

برخی شهرها به قدری با توریست ها دچار مشکل شده اند که محدودیتی در تعداد افرادی که می توانند در هر روز از آن شهر بازدید کنند وضع کرده اند. مردم محل در برخی شهرهای دیگر اعتراضاتی را علیه گردشگری در شهر محل اقامت خود برپا کرده اند.

شهر دوبروونیک در کرواسی تا حدی به خاطر محبوبیت سریال «بازی تاج و تخت» شاهد افزایش گردشگری در سال های اخیر بوده است. این شهر ساحلی که مدام در آن سریال دیده می شود، به گفته شهردار دوبروونیک در سال ۲۰۱۵ شاهد افزایشی ۱۰% در گردشگری بوده است.

ریکیاویک در ایسلند به ویژه به خاطر تخفیف های اخیر بلیت های هوایی، مقصد تعطیلاتی پرطرفداری است. ولی، تمام این کشور در سال های اخیر تحت تأثیر گردشگران قرار گرفته است.

خوک های بامزه و شناگر جزیره ساحل خوکی در باهاما به علت غذا دادن گردشگران به آن ها در ساحل و خوردن بیش از حد شن و ماسه، به تعداد زیاد در حال مرگ هستند.

به گفته ولی فرانس فان در آورت، سایت های اجاره خانه مثل ایربی‌ان‌بی تأثیری منفی روی شهر داشته است.

گردشگران پر سر و صدا به قدری از کنترل خارج شده اند که مسئولین محلی مجبور به دخالت شدند تا ساعت ۱۰ شب را به عنوان «زمان آرامش شب» اعلام کنند.


رم، ایتالیا

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

صخره های مرجانی جزیره را احاطه کرده اند، ولی مقادیر زیادی از مرجان ها به وسیله قایق ها و غواصان نابود شده اند. مرجان های باقی مانده نیز به وسیله آلودگی ناشی از عبور و مرور قایق ها دچار آسیب شده اند.


بارسلونا، اسپانیا

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

کوزومل در مکزیک جزیره زیبایی است که به وسیله دریای کارائیب احاطه شده است. این منطقه همچنین دومین مقصد پرطرفدار به وسیله کشتی تفریحی در جهان است.


ریکیاویک، ایسلند

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

در سال ۲۰۱۵، حدود ۱٫۲۶ میلیون نفر از ایسلند بازدید کردند، در مقایسه با جمعیت تقریبی ۳۳۰ هزار نفری کشور در همان سال. در سال ۲۰۱۶، تنها جمعیت گردشگران آمریکایی بیشتر از تعداد مردم محلی این کشور بود.
سیاستمداری ایسلندی اخیراً در مورد تعداد گردشگران اعتراض کرد، و این کشور جزیره ای را به دیزنی لند تشبیه کرد. با اینکه صنعت گردشگری به اقتصاد ایسلند بعد از رکود اقتصادی اخیر نفسی تازه داد، ولی تأثیر بدی روی زیرساخت های داخلی گذاشته به طوری که ساخت و ساز همه جا در حال انجام است، و قیمت های محلی نیز سر به آسمان گذاشته است.

آمستردام برای مدت زمان طولانی مقصد تعطیلاتی پرطرفداری برای مسافران اهل پارتی و خوشگذرانی بوده است، ولی فرانس فان در آورت مدیر ارشد بازاریابی آمستردام در این مورد گفته، «بسیاری از شهرهای تاریخی کوچک تر در اروپا در حال نابودی به وسیله گردشگران هستند».


کوبا

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

 
نقاط توریستی پرطرفدار قوانین خود را در نتیجه فعالیت گردشگران تغییر داده اند. لا بوکوئریا ، بازاری عمومی و بزرگ، در سال ۲۰۱۵ گروه های گردشگری بیش از ۱۵ نفر را ممنوع کرد. پیش از این ممنوعیت، گروه های پر تعداد مسافران با گرفتن عکس عبور و مرور را مختل می کردند و موجب می شدند که فروشندگان و مشتریان معمولی دچار مشکل شوند.


سانتورینی، یونان

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)


جزیره ساحل خوکی، باهاما

 مکان هایی که به وسیله گردشگری در حال نابودی هستند (2)

آخرین نمونه از تخریب بنایی تاریخی مربوط به روم باستان توسط گردشگران در آگوست ۲۰۱۷ اتفاق افتاد، زمانی که توریستی از اکوادور در حال حکاکی نام اعضای خانواده اش روی کولوسئوم بود. او به خاطر خرابکاری این آمفی تئانر رومی دو هزار ساله، ۲۳ هزار دلار جریمه شد.

بر اساس اعلام مجله نیویورک تایمز، رکورد تعداد ۳٫۵ میلیون بازدیدکننده درسال گذشته منجر به کمبود غذا برای مردم محلی شد، که علاوه بر آن قادر به خرید بسیار از اجناس ضروری خود نیز نیستند چرا که قیمت آن ها با هجوم هتل ها برای خرید این اجناس سر به آسمان گذاشته است.

About back118

Check Also

گشتی در رستوران‌های عمان – آرشیو وبلاگ های ایرانی

هفته نامه همشهری شش و هفت – ناهید امامی پور: کشور عمان در مسیر دریایی …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *