Breaking News
Home / اخبار روز / معرفی ۸ بیمارستان متخلف به مراجع قضایی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

معرفی ۸ بیمارستان متخلف به مراجع قضایی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایلنا: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران از ارجاع پرونده ۸ بیمارستان به مراجع قضایی به دلیل عدم رعایت مدیریت پسماندهای بیمارستانی و پساب‌های عفونی خبر داد
وی ادامه داد: به ۸ بیمارستان در دفعات مختلف در زمینه مدیریت پسماند و پساب‌های بیمارستانی اخطارهای لازم داده شده‌است که متاسفانه هیچ توجهی نکردند و در حال حاضر نیز پرونده این بیمارستانها به مرجع قضایی جهت رسیدگی به تخلفاتشان ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: پسماندهای بیمارستانی باید از همان ابتدا یعنی در زمانی که زباله‌ای تولید می‌شود، در ظرف‌های مشخص با رنگ‌های جداگانه تفکیک شود.

وی یادآورشد: این زباله‌ها باید توسط دستگاه‌های مختلف امحا زباله میکروب زدایی و کم‌خطرسازی شود. در نهایت این پسماندها به پیمانکارانی که برای امحاء این زباله ها مجوز دارند؛ تحویل داده شود.

محمدحسین بازگیر (رئیس اداره محیط زیست شهر تهران) درباره وضعیت امحای پسماندهای بیمارستاتی در تهران گفت: فرآیند مدیریت پسماند در بیمارستان‌ها یک فرآیند کاملا مشخص است و باید این فرآیند به طور مستمر انجام شود.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ادامه داد: در زمینه تفکیک پسماندهای بیمارستانی باید آموزش های لازم به کادر و پرسنل بیمارستان ارائه شود. همچنین این افراد باید تعهد لازم را برای تفکیک زباله بیمارستانی داشته باشند.

بازگیر با بیان اینکه عمده بیمارستان‌ها دارای تصفیه‌خانه هستند، گفت: این تصفیه خانه‌ها توسط بازرسان سازمان حفاظت محیط زیست پایش می‌شوند.‌

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در بیمارستان‌ها زیرساختهای اولیه برای امحا زباله عفونی فراهم شده‌است، تصریح کرد: بزرگترین مشکل و چالش ما در حوزه مدیریت پسماندهای پزشکی و بیمارستانی مربوط به مراکز خرد یعنی مطب‌ها، ساختمان های پزشکان، برخی درمانگاه‌ها، کلنیک‌ها و داروخانه‌هاست.

خبرگزاری ایلنا: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران از ارجاع پرونده ۸ بیمارستان به مراجع قضایی به دلیل عدم رعایت مدیریت پسماندهای بیمارستانی و پساب‌های عفونی خبر داد.

وی تاکید کرد: داروخانه‌ها باید داروهای تاریخ مصرف گذشته خود را امحا کنند و نباید این داروها در هر نقطه‌ای دور ریخته شود، البته این موارد در داروخانه‌ها کمتر رعایت می شود. ما در حال پیگیری این موارد نیز هستیم تا داروخانه‌ها، داروهای تاریخ مصرف گذشته را نیز به درستی امحاء کنند.

بازگیر با بیان اینکه بیمارستان‌ها باید مجهز به فضای مشخصی برای جمع آوری پسماندهای عفونی و بیمارستانی باشند، تصریح کرد: زباله‌های عفونی باید توزین شده و مقدار دقیق زباله‌های عفونی و بیمارستانی ثبت و ضبط شود و برچسب‌های مشخص روی آنها زده شود.

About back118

Check Also

ترامپ: با پوتین خوب کنار آمدم! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری مهر: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اولین توییت امروز چهارشنبه خود به انتقادهایی …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *