Breaking News
Home / اخبار ورزشی / مسی چند جام بیشتر از رونالدو دارد؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

مسی چند جام بیشتر از رونالدو دارد؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ایسنا: ‌به نقل از آس، پس از قهرمانی بارسلونا در کوپا دل ری که با پیروزی ۵ بر صفر مقابل سویا به دست آمد، لیونل مسی توانست یک عنوان دیگر به افتخاراتش بیفزاید و فاصله‌اش را با کریستیانو رونالدو بیشتر کند
در مقابل مسی از زمان حضور رونالدو توانست دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (۱۵ – ۲۰۱۴ و ۱۱ – ۲۰۱۰) ، پنج لالیگا ( ۱۶- ۲۰۱۵ و ۱۵ – ۲۰۱۴، ۱۳ – ۲۰۱۲، ۱۱ – ۲۰۱۰ ، ۱۰ – ۲۰۰۹)، پنج کوپا دل ری (۱۸ – ۲۰۱۷ و ۱۷ – ۲۰۱۶، ۱۶ – ۲۰۱۵، ۱۵ – ۲۰۱۴، ۱۲ – ۲۰۱۱)، پنج سوپر جام ‌اسپانیا (۱۴ – ۲۰۱۳ و ۱۲ – ۲۰۱۱، ۱۱ – ۲۰۱۰، ۱۰ – ۲۰۰۹) و سه جام جهانی باشگاه‌ها (۱۷ – ۲۰۱۶ و ۱۶ – ۲۰۱۵، ۱۲ – ۲۰۱۱، ۱۰ – ۲۰۰۹) کسب کند.

ایسنا: ‌به نقل از آس، پس از قهرمانی بارسلونا در کوپا دل ری که با پیروزی ۵ بر صفر مقابل سویا به دست آمد، لیونل مسی توانست یک عنوان دیگر به افتخاراتش بیفزاید و فاصله‌اش را با کریستیانو رونالدو بیشتر کند. مهاجم بارسلونا اکنون هشت جام بیشتر از رقیب همیشگی‌اش دارد که از فصل ۱۰ – ۲۰۰۹ برای توپ طلا با هم رقابت می‌کنند.

مهاجم پرتغالی در ۹ فصل اخیر ۱۵ عنوان در بازی‌های رسمی با پیراهن رئال مادرید به دست آورد. این‌ در حالی است که مسی ۲۳ قهرمانی را در این مدت تجربه کرده است.

مسی در این مدت (۲۰۱۷ تا ۲۰۰۹) پنج قهرمانی در لالیگا را به دست آورد (۱۶-۲۰۱۵ و ۱۵- ۲۰۱۴ ، ۱۳ – ۲۰۱۲، ۱۱ – ۲۰۱۰، ۱۰ – ۲۰۰۹) به زودی ششمین جام را نیز بالای سر خواهد برد. ستاره آرژانتینی بیش از رونالدو گلزنی کرده است. او در ۳۰۵ بازی ۳۲۴ گل به ثمر رسانده است.

۱۵ جام مهاجم پرتغالی با رئال مادرید سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (۱۷ – ۲۰۱۶، ۱۶ – ۲۰۱۵، ۱۴ – ۲۰۱۳) ، دو لالیگا (۱۷ – ۲۰۱۶ و ۱۲ – ۲۰۱۱) ، دو کوپا دل ری (۱۴ – ۲۰۱۳ و ۱۱ – ۲۰۱۰) ، سه جام جهانی باشگاه‌ها (۲۰۱۷، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۴) سه سوپر جام اروپا (۲۰۱۷ ، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۴) و دو سوپر جام ‌اسپانیا (۲۰۱۷ و ۲۰۱۲) بود.

مهاجم مادرید همچون ستاره‌ آرژانتینی می‌تواند در این فصل یک عنوان دیگر کسب کند. رونالدو به همراه سفید پوشان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد با عبور از بایرن مونیخ و شکست حریفش در فینال (لیورپول یا رم) می‌تواند چهارمین قهرمانی را در این بازی‌ها تجربه کند. از طرفی مسی به فتح لالیگا نزدیک است.

رونالدو تنها در لیگ قهرمانان اروپا از مسی پیش است و در دیگر رقابت‌ها جام‌های کمتری به دست آورده است. در لیگ قهرمانان اروپا (سه به دو) ، لالیگا (دو به پنج)، کوپا دل ری (دو به پنج)، سوپر جام ‌اسپانیا (دو به پنج)، سوپر جام اروپا (سه به سه) و جام جهانی باشگاه‌ها (سه به سه) است.

از زمان حضور مهاجم پرتغالی در مادرید (سال ۲۰۰۹ ) از ۳۶ جام ممکن ۱۵ عنوان را به دست آورد. او در این مدت با وجود این که در ۲۹۰ بازی توانست ۳۹۰ گل به ثمر برساند تنها دو بار قهرمانی در لالیگا را تجربه کرده است (۱۷ – ۲۰۱۶ و ۱۲ – ۲۰۱۱).

About back118

Check Also

ام‌باپه به رکورد پله رسید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ورزش سه: بعد از آنکه کیلین ام‌باپه، ستاره‌ی فرانسه در بازی دیروز مقابل آرژانتین موفق …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *