Breaking News
Home / اقتصادی / قیمت نفت رکورد شکست – آرشیو وبلاگ های ایرانی

قیمت نفت رکورد شکست – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایرنا: قیمت های نفت در پایان معاملات عصر دیروز (جمعه) بالا رفت و نفت خام آمریکا بیشترین قیمت در دو سال گذشته را تجربه کرد، زیرا گزارش ها حاکی از آن است که فعالیت های حفاری در آمریکا کاهش پیدا می کند
براساس این توافق، مقرر شد اوپک یک میلیون و ٢۰۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد.

این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند.

وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک در نشست رسمی چهارم خرداد امسال این سازمان با تمدید توافق کاهش تولید نفت برای ۹ ماه دیگر موافقت کردند.

بر اساس آمار شرکت نفتی بیکر هیوز آمریکا، تعداد دکل های فعال حفاری این کشور در هفته گذشته به ۷۲۹ دکل رسید.

اوپک، گزارش قیمتی خود را دوشنبه آینده منتشر می کند.

به گزارش ایرنا، اوپک در نشست رسمی ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه ۱۳۹۵) خود در وین، برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در پایان معاملات دیروز بازار نایمکس این کشور با ۲ درصد افزایش نسبت به پنج شنبه گذشته به ۵۵ دلار و ۶۴ سنت رسید که بیشترین قیمت این نفت از ژوییه ۲۰۱۵ (تیر-مرداد ۱۳۹۴) است.

اوپک همچنین موفق شد بیستم آذرماه ۱۳۹۵، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد.

در طول هفته گذشته، قیمت های نفت به دلیل افزایش تقاضای جهانی این کالا و پیش بینی تمدید توافق کاهش تولید توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) افزایش یافت.

قیمت هر دو نفت، این هفته بیش از سه درصد رشد داشته است.

هر بشکه نفت پایه بین المللی برنت دریای شمال نیز که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک بر پایه آن قیمت گذاری می شوند در پایان معاملات دیروز بازار لندن با ۲٫۴ درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن به بهای ۶۲ دلار و هفت سنت معامله شد. بهای این نفت در مقایسه با کمترین مقدار آن در سال ۲۰۱۷، حدود ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

خبرگزاری ایرنا: قیمت های نفت در پایان معاملات عصر دیروز (جمعه) بالا رفت و نفت خام آمریکا بیشترین قیمت در دو سال گذشته را تجربه کرد، زیرا گزارش ها حاکی از آن است که فعالیت های حفاری در آمریکا کاهش پیدا می کند.
ایران، نیجریه و لیبی تا رسیدن به سطح تولید پیش از بحران خود از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنی شدند.

۱۴ کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، ایران،عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند.

شرکت های نفتی آمریکا در طول هفته گذشته از تعداد دکل های فعال حفاری خود هشت عدد کاستند. این بیشترین کاهش تعداد دکل های یاد شده از مه ۲۰۱۶ (اردیبهشت-خرداد ۱۳۹۵) است و در ادامه روند کاهشی است که از تابستان گذشته با افت قیمت نفت آغاز شد.

About back118

Check Also

ساعتی که با یک ضربه تنظیم می‌شود + بیشترین و کمترین افزایش دستمزد‌ها در جهان – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری مهر: یکی از مشکلات ساعت های مکانیکی ضرورت بازتنظیم آنها بعد از مدتی استفاده …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *