Breaking News
Home / اقتصادی / قیمت طلا افزایش یافت + لاریجانی: قرار نیست بودجه دو روزه بررسی شود – آرشیو وبلاگ های ایرانی

قیمت طلا افزایش یافت + لاریجانی: قرار نیست بودجه دو روزه بررسی شود – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس به نقل از رویترز نوشت: قیمت طلا با کاهش ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای مهم بین‌المللی، از کمترین رقم یک هفته گذشته که دیروز رقم خورد بالاتر رفت و تاجران در انتظار خروجی نشست دو روزه فدرال رزرو هستند
خبرگزاری فارس به نقل از رویترز نوشت: قیمت طلا با کاهش ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای مهم بین‌المللی، از کمترین رقم یک هفته گذشته که دیروز رقم خورد بالاتر رفت و تاجران در انتظار خروجی نشست دو روزه فدرال رزرو هستند.
یک تاجر تایوانی در این رابطه گفت: «سخنرانی ترامپ بر امنیت ملی و مهاجرت متمرکز بود برای همین است که قیمت طلا بالا رفت. اما برای هزینه‌های زیرساختی چیز خاصی گفته نشد.»

ارزش دلار امروز در برابر سبدی از ارزهای رقیب اندکی کاهش یافت و واکنش کمی به اظهارات ترامپ داشت.

قیمت طلا در مسیر ثبت سومین ماه متوالی افزایشی قرار دارد و در ماه ژانویه تاکنون ۳٫۱ درصد افزایش ارزش و بهترین عملکرد از ماه اگوست را بیشتر به علت ضعف دلار ثبت کرده است.

هر اونس طلا با ۴٫۳۰ دلار افزایش ۱۳۴۲٫۸۹ دلار معامله شد. روز گذشته، این فلز گران‌بها به ۱۳۳۴٫۱۰ دلار، کمترین قیمت از ۲۳ ژانویه نیز رسیده بود.

انتظار می‌رود که فدرال رزرو نرخ بهره را امروز تغییر ندهد اما با ادامه توسعه اقتصاد آمریکا و بهبود فرصت‌های شغلی این کشور از اواخر امسال به تدریج سیاست‌های پولی انقباضی را دنبال کند.

استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت افزایش نرخ بهره در ماه مارس تعجب‌آور نیست اما هرگونه تغییری در سرعت این افزایش‌ها می‌تواند برای روند افزایشی قیمت طلا خطرناک باشد.

تاجران همچنین منتظر انتشار گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا در روز جمعه هستند که آمارهای فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی و متوسط درآمد ساعتی را شامل می‌شود.

——————-

خبرگزاری مهر: رئیس مجلس تأکید کرد: قرار نیست لایحه بودجه دو سه روزه جمع شود؛ بخشی از آن بررسی می شود و مابقی به بعد از تعطیلات موکول می شود
خبرگزاری مهر: رئیس مجلس تأکید کرد: قرار نیست لایحه بودجه دو سه روزه جمع شود؛ بخشی از آن بررسی می شود و مابقی به بعد از تعطیلات موکول می شود.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه در تذکری اظهار داشت: ما داریم راهی را ترسیم می کنیم که دولت قرار است یک سال در آن مسیر حرکت کند، لذا قانون بودجه ای که داریم می نویسیم باید دقیق و متناسب باشد.
صباغیان همچنین در بخش دیگری از تذکر خود به موضوع برف سنگین روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در جریان برف متأسفانه به جای کمک به مردم قیمت تاکسی ها و بلیت هواپیماها دوبرابر  شده است. تقاضا دارم دستور بدهید این مسئله را پیگیری کنند.

وی افزود: اگر قرار باشد در سه شیفت و دو سه روزه بودجه را بررسی کنیم و ببندیم این کار عجله ای خواهد بود و تأثیرات سویی خواهد داشت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده تصریح کرد: قرار نیست بودجه دو سه روزه جمع شود؛ فعلا بررسی آن را ادامه می دهیم و بقیه کار به بعد از تعطیلات موکول می شود.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: دیروز به کمیسیون عمران عنوان کردیم که همه مسائل اخیر را پیگیری کنند.

About back118

Check Also

ساعتی که با یک ضربه تنظیم می‌شود + بیشترین و کمترین افزایش دستمزد‌ها در جهان – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری مهر: یکی از مشکلات ساعت های مکانیکی ضرورت بازتنظیم آنها بعد از مدتی استفاده …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *