Breaking News
Home / اخبار ورزشی / قلعه‌نویی رشته افشاگری را از علی کریمی گرفت! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

قلعه‌نویی رشته افشاگری را از علی کریمی گرفت! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ورزش سه: ترکش های اتفاقات رخ داده در بازی سایپا با ذوب آهن باعث شد تا امیر قلعه نویی حرف هایی به زبان بیاورد که مدت ها از گفتن آنها ابا داشت
در گیر و دار اتفاقاتی که میان علی کریمی و روسای فدراسیون فوتبال در این روزها رخ داد در جریان بازی حساس تیم های سایپا و ذوب آهن هم شاهد جنجال هایی بودیم که باعث شد امیر قلعه نویی سرمربی موفق ذوب آهن بعد از سال ها سکوت در قبال اشتباهات داوری دست به افشاگری زده و همان راهی را برود که علی کریمی به شکلی دیگر در دستور کار خود قرار داده بود. سرمربی ذوب آهن خشمگین از تصمیماتی که اشکان خورشیدی در بازی سایپا گرفت مدعی شد از پیگیری اتفاقات رخ داده همین طور اخراج از روی نیمکت کوتاه نخواهد آمد و تا آخرش پیش می رود.

سال ها بود کار به کار کسی نداشتم
اگر پنالتی ما شرم آور بود پنالتی سایپا نامش چیست؟
 
اوج گیری ذوب آهن در نیم فصل دوم اشتباه بود چون باعث شد این بلاها را سرمان بیاورند. برای من خیلی جالب است که بعد از بازی با استقلال مدام از پنالتی گرفته شده برای ذوب آهن صحبت می شد و آن تصمیم داور حتی شرم آور توصیف شد در حالی که به اذعان کارشناسان نه تنها پنالتی ما درست بود بلکه مدافع استقلال باید اخراج هم می شد. حالا که دوستان به آن پنالتی سالم لقب شرم آورد دادند به پنالتی سایپا که مشخص نبود به چه دلیلی گرفته شد و کمر ذوب آهن را شکست چه لقبی می دهند؟ باور کنید دنبال توجیه کردن باخت تیمم نیستم اما مگر من در نیم فصل اول سه تا، چهار تا و باخت های بد نداشتم شد یک بار بیایم و اعتراض کنم؟ نه نکردم چون نیازی نمی دیدم اما حالا به خودم ثابت شد که این داور با من خصومت دارد به همین خاطر کوتاه نمی آیم و تا آخرش می روم.

دیگر از حق خودم نمی گذرم چون با اعتبارم بازی شد این دفعه به کمیته داوران شکایت می کنم اگر به حقم نرسم از مراجع بالاتر پیگیر می شوم. از آقایان حسن زاده به عنوان رئیس کمیته انضباطی و آقای تورگ به عنوان رئیس کمیته اخلاق هم خواهش می کنم به این موضوع ورود کنند چون شک ندارم خود آنها هم به این موضوع حساس شده اند که چطور می شود یک داور نه یک بار نه دو بار بلکه سه بار در یک فصل به ضرر یک مربی و تیمش کار کند. من در بازی های قبلی که همین داور قضاوت کرد هیچ اعتراضی نکردم اما این دفعه داستان متفاوت است چون حق من و تیمم را ناحق کرد و بیهوده اخراجم کرد.

بیشترین گلایه من قبل از مساله داوری به صدا و سیما برمی گردد. مگر داریم در سال ۲۰۱۸ و منتهی به جام جهانی در لیگی معتبر همچون لیگ برتر یک دوربین برای ضبط و پخش بازی تیم های دوم و سوم جدول رده بندی در ورزشگاه حضور نداشته باشد! آقای فتاحی بزرگوار، شما که در این مدت کوتاه با تمام توان  برنامه های سازمان لیگ و کیمته مسابقات را مدون اجرا کردی به این سئوال من پاسخگو باش که چرا نباید بازی حساس تیم های دوم و سوم جدول رده بندی نه ضبط تلویزیونی شود نه پخش مستقیم؟ اصلا مگر داریم چنین اتفاقی آن هم در سال های که ادعای حرفه ای شدن فوتبال ایران را در برگرفته است.

اجازه بازی با اعتبارم را به هیچ کسی نمی دهم
 
من سال ها بود نه اعتراضی می کردم نه پیرامون مسائل داوری، شک و شبهه ها و … صحبتی داشتم چون دیگر نه حوصله اش را داشتم نه دنبال دردسر می گشتم اما این بار واقعا خونم به جوش آمد که چطور یک داور با حیثیت و اعتبار من و تیمم بازی می کند آخر سر هم با خنده  سوت پایان بازی را می زند! باور کنید نارحتی من به خاطر باخت نیست تنها به خاطر اخراج ناحق، سوت ها اشتباه و رفتاری بود که من از این داور در بازی با سایپا دیدم و تا آخر هم پیگیر این ماجرا خواهم بود حالا هر چه می خواهد بشود.

در فاصله سه روز تا بازی با حریف قطری به عنوان نماینده ایران در آسیا این بلا سر ذوب آهن آمد و یک داور خنده خنده هر کاری دلش خواست انجام داد. ذوب آهن بنا به آمارها در کنار پیکان یکی از خوش اخلاق ترین تیم های لیگ بود اما این دلیلی نمی شود حالا که ما سرمان را پایین انداختیم هر کس هر بلایی خواست سر ما بیاورد. بازی با سایپا و نحوه قضاوت خورشیدی شک و شبهات زیادی دارد که خواهشم دوباره از کمیته انضباطی و کمیته اخلاق ورود به آن است چون همه دیدند که یک داور با حیثیت و اعتبار مجموعه ای بزرگ بازی کرد و من هم از پیگیری این موضوع تا لحظه آخر کوتاه نخواهم آمد.

اتفاق تلخ تر برای من در بازی به فحاشی های روی سکوها برمی گشت که برای اولین بار در این سال ها در بازی با سایپا می دیدم. با تیم های مختلف این افتخار را داشتم که مقابل باشگاهی فرهنگی مثل سایپا بازی کنم اما هیچ ندیده بودم در این بازی طرفداران سایپا به من و تیمم فحاشی کنند که واقعا جای تعجب داشت. در جواب این حرکت باید بگویم کسانی که فحاشی ها را انجام دادند یا اگر هماهنگ کرده بودند این فحاشی ها به خودشان و خانواده شان برمی گردد و بس.

ورزش سه: ترکش های اتفاقات رخ داده در بازی سایپا با ذوب آهن باعث شد تا امیر قلعه نویی حرف هایی به زبان بیاورد که مدت ها از گفتن آنها ابا داشت.

تا قبل از این که اخراج شوم بازی با نتیجه ۲-۱ در حال پیگیری بود و ما سوار بر بازی هر لحظه ممکن بود به گل برسیم اما در لحظاتی که ذوب آهن سوار بر بازی بود و من هم کنار خط به بازیکنان توصیه های لازم را می کردم داور اخراجم کرد تا تمرکز تیمی ما به هم بریزد. آقای حسن زاده عزیز، آقای تورگ عزیز دوستان بزرگوار من برای خود شما روسا این مساله ذهنیت ایجاد نمی کند که چرا یک داور با ما این کار را انجام داده است. خواهش من بعد از سال ها سکوت این است که به اشتباهات داوری و مسائل کلان آن ورود کنید تا حقی از هیچ تیمی پایمال نشود.

در روزهایی که فوتبال اروپا از تکنولوژی نهایت بهره را می برد تا بهترین قضاوت ها صورت بگیرد در ایران بازی حساس تیم های دوم و سوم جدول ضبط هم نمی شود چه برسد به این که بخواهیم انتظار ویدئو چک داشته باشیم. همین چند روز پیش در یکی از بازی ها دیدم داور دو بار با ویدئو چک روی مشورت با کمک هایش از خورده شدن حق یک تیم جلوگیری کرد اما اینجا تیم من باید اسیر اشتباهاتی شود که اصلا فیلمی هم از آن وجود ندارد.

من به نتیجه  کاری ندارم و ابتدا صحبت باید این برد را به مجموعه سایپا، آقای دایی و بازیکنان این تیم تبریک بگویم چون از حیث فوتبالی یک برد شیرین به دست آوردند، مبارک شان باشد. اما گلایه من به خاطر چیزهای دیگری است که در این بازی رخ داد و کمتر به آن پرداخته شد. اتفاقاتی که باعث بازی با حیثیت یک مجموعه بزرگ به نام ذوب آهن بازی شد و پیگیری های من هم برای اعاده حیثیت است و بس. سال ها بود سرمان را انداخته بودیم پایین و کار به کار کسی نداشتیم چون نه دیگر سن و سال مان اجازه می داد نه حوصله داشتیم اما این بار واقعا دیگر نمی توانم تحمل کنم که یکی هم با آبرویم بازی کند.

خنده خنده سر ما را در روز روشن برید

آقایان حسن زاده و تورگ به اشتباهات داوری ورود کنید

اشکان خورشیدی مدعی شد به خاطر تکان دادن دست حکم اخراج من را صادر کرده است. به علم این که من امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی ذوب آهن کنار خط دستم را تکان داده باشم چرا بعد از دو دقیقه یادت آمد که بیایی و اخراج کنی؟ چرا همان لحظه تصمیم به اخراجم نگرفتی؟ اصلا از کجا مطمئن بودی که من دستم را به خاطر اعتراض به داور بلند کردم؟ شاید اصلا من می خواستم به بازیکنانم نکته ای را گوشزد کنم به همین خاطر دست تکان دادم. مگر من دستانم را تکان بدهم ایراد دارد گرچه به نظر می رسد به زعم آقایان من باید دست به سینه بایستم جلوی داور! نه آقای خورشیدی بهتر است به جای این بهانه تراشی ها در قضاوت های خود در لیگ برتر خداوند را در نظر بگیری و انصاف را رعایت کنی.

در خصوص درگیری های لفظی پیش آمده میان نیمکت نشینان ما و علی دایی در این یکی دو روز حرف های زیادی زده شد اما واقعیتش این است که در آن لحظه آقای دایی مدام به نیمکت نشینان و همکاران من که از قضاوت داور عصبی شده بود اعتراض می کرد که من از همکارانم خواستم هیچ واکنشی نشان ندهند اما واقعا در آن لحظات آقای دایی هم نباید با نیمکت ما صحبت می کرد. به هر حال اینها تماما بحث های فوتبالی است و بعد از دقیقه نود بازی تمام شد و رفت.

در اروپا ویدئوچک دارند این جا بازی ضبط نمی شود

شک ندارم مزد این قضاوت اشکان خورشیدی را هفته آینده با قضاوت او در یک بازی پخش مستقیم خواهیم دید! سئوالم از کمیته داوران عزیر این است چه شد آقای ملکی داوری که در جام حذفی مقابل فجرسپاسی بلایی سر ذوب آهن آورد و یک جام را از ما گرفت؟ من نمی خواستم حرفی بزنم که به جامعه داوری عزیر فوتبال ایران خدای ناکرده خدشه ای وارد شود اما حالا که به این جا رسید بد نیست یک واقعیت تلخ را عیان کنم. یکی از بازیکنان فجر مدعی بود وقتی به ملکی سر یک صحنه اعتراض کرده او در پاسخ اعلام کرد چرا اعتراض می کنید تقصیر من است که هوای شما را در بازی با ذوب آهن دارم!
 
افتخار خورشیدی اخراج قلعه نویی است

من خیلی وقت بود سکوت کرده بودم اما گویا در فوتبال ایران همه چیز عین حرفه ای شدن آن! تغییر کرده است چون اگر سرمان را بندازیم پائین و کار به کار کسی نداشته باشیم کله مان پس معرکه است. شک ندارم آقای خورشیدی که مطمئنا نمی تواند یکی مثل فغانی با آن همه اعتبار بین المللی شود الان پیش خودش می گوید فغانی نشدن اما قلعه نویی را بعد از سال ها از کنار خط و نیمکت اخراج کردم. مگر همین آقای فغانی در دربی اصفهان روی دو گل سپاهان در بازی رفت اشتباه نکرد که به اذعان کارشناسان برنامه های تلویزیونی هم صحت این اشتباهات تایید شد، مگر ما حرفی زدیم. نه اتفاقا رفتم و از او تشکر کردم و خداقوت گفتم چون ذهنیتی برای مان درست نشده بود درست برخلاف اشکان خورشیدی.
 
آقای دایی نباید به نیمکت ما اعتراض می کرد
وقتی سوار بازی بودیم داور اخراجم کرد

چون سرمان را پایین انداختیم هر کاری نمی توانند بکنند

به خاطر تکان دادن دست اخراجم کرد

از صدا و سیما گله مند هستم

از باشگاه سایپا تعجب کردم

منتظر قضاوت پخش مستقیم برای خورشیدی هستم

فکرمی کنم دقیقه ۲۰ بازی بود گئورگی روی بازیکن سایپا یک خطای معمولی کرد که خورشیدی با دادن اخطار باعث شد بازیکن من خلع سلاح شود اما لحظاتی بعد بازیکن سایپا با دو برابر شدت همین خطا را تکرار کرد که خورشیدی با خنده ای بر لب از آن گذشت. باور کنید سوت های وسط زمین یک داور تعیین کننده است به خصوص وقتی بازی از حساسیت بالایی برخوردار است. تیمی که در نیم فصل اول کلی برایش مشکلات رقم خورد و در پایان هم توسط برخی ها به تاراج رفت حالا که شکل گرفت و روی غلطک افتاده بود به یکباره با قضاوتی مشکوک این گونه زمین گیر می شود. شما بودید ناراحت نمی شدید آن هم وقتی به چشم می دیدید که داور با خنده بر لب سر شما و تیم تان را می برد.

اشکان خورشیدی اولین بار نیست با من و تیمم این کار را انجام می دهد. جلوی پدیده و سپاهان در نیم فصل نخست همین کار را کرد اما من سکوت کردم و هیچ اعتراضی نشان ندادم و اتفاقا آخرهر دو بازی به او خسته نباشید هم گفتم اما این دفعه از حق خودم نمی گذرم چون بی جهت من را اخراج کرد. گفتم چرا اخراج می کنی گفت:«چون دو دقیقه قبل دستت را تکان دادی». یک بار ، دو بار نه دیگر سه بار؛ وقتی این اتفاق می افتد ناخودآگاه شائبه رقم می خورد که حتما یک خصومت و مشکلی وجود دارد که داور با یک مربی و تیمش این گونه رفتار می کند.

نمی توانم دست به سینه بایستم و کاری نکم

About back118

Check Also

استقلال و تراکتورسازی دوحه را انتخاب کردند؟ + دو مهاجم آفریقایی در تیررس استقلال – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: در مناقشه فوتبالی ایران و عربستان همچنان سعودی‌ها پیروز میدان هستند و نمایندگان …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *