Breaking News
Home / اخبار ورزشی / فریبا: درموت سرمربی بود، پرسپولیس را می‌بردیم – آرشیو وبلاگ های ایرانی

فریبا: درموت سرمربی بود، پرسپولیس را می‌بردیم – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ایران ورزشی: یک فصل و ۷ هفته‌ای که منصوریان به‌عنوان سرمربی با استقلال همکاری می‌کرد، بهتاش فریبا یکی از نزدیک‌ترین افراد در حوزه فنی و غیرفنی به او بود

منصوریان در این ایام هیچ حرفی نزده. حتی در مراسم سالگرد پورحیدری هم حاضر نشده است.

فکر می‌کنید منصوریان دوباره بتواند در فوتبال ایران صاحب تیم شود؟

یعنی منصوریان می‌ماند.

چرا برخلاف پیش‌بینی شما استقلال نتوانست پرسپولیس را ببرد.

 من سال‌ها است علی را می‌شناسم و با او رفیقم. طی این مدت هم با هم در تماس بودیم. آخرین بار ۲ روز پیش با من تماس گرفت و روز مربی را تبریک گفت. فکرمی کنم هر کسی جای منصوریان باشد سعی می‌کند مدتی با خودش خلوت کند و کمی استراحت کند تا از این حال و هوا خارج شود. علی هم دارد این کار را می‌کند. دلیلی ندارد که او حرفی بزند.

 اولا که خیلی خوشحالم استقلال ۷ ملی پوش دارد. امیدوارم بچه‌ها در تیم ملی تداوم داشته باشند اما حقیقتا مشخص نیست که کی‌روش چه تصمیمی درباره ملی پوشان استقلال دارد. اگر همه آنها عازم اتریش شوند ممکن است قدری ایجاد هماهنگی برای شفر سخت شود. البته در تیم ملی هم تمرین‌های سفت و سختی انجام می‌شود که در نهایت به سود بازیکنان استقلال خواهد بود. امیدوارم هر اتفاقی می‌افتد به نفع استقلالی‌ها باشد و شاهد حضور هر چه بیشتر ملی‌پوشان باشیم.

 قطعا این اتفاق می‌افتد. علی فصل بعد حتما تیم می‌گیرد و من شخصا اعتقاد دارم که چون او زحمت می‌کشد و تلاش زیادی برای کارش می‌کند و وقت و زمان بسیاری می‌گذارد می‌تواند دوباره به شرایط گذشته برگردد. به نظر من منصوریان در نفت دو فصل خوب را داشت. در استقلال هم یک فصل موفق بود و اگر آن مصدومیت‌ها پیش نمی‌آمد و ما با کمبود بازیکن مواجه نمی‌شدیم قطعا در این فصل هم نتیجه می‌گرفتیم.

 آقای افتخاری تا آخرین روز پشت منصوریان بود اما وقتی مردم شعار می‌دهند و حیا کن رها کن می‌گویند دیگر ما خودمان نباید می‌ماندیم. استقلال که متعلق به ما نیست. وقتی مردم نمی‌خواهند ما هم باید تمکین کنیم. این طوری خیلی بهتر بود. تصمیم خوبی گرفتیم که رفتیم.

 اگر کمی صبر می‌کردیم منصوریان، استقلال این فصل را هم جمع می‌کرد منتهی قسمت نبود و سرنوشت این طوری رقم خورد.

 من دوباره حرفم را تکرار می‌کنم که گفته بودم استقلال می‌تواند پرسپولیس را ببرد. حتی گفته بودم فولاد را هم می‌برد اما استقلال فقط سپیدرود را برد. آن پیش‌بینی یک اما داشت و امای آن این بود که بازیکنان با تفکرات مربیان قبل وارد بازی‌های لیگ شوند.

یعنی اعتقاد دارید تداوم منصوریان در همین فصل هم می‌توانست منجر به موفقیت شود.

جای افتخاری بودید رای به برکناری منصوریان می‌دادید؟

 بله، استقلال می‌توانست پرسپولیس را ببرد اما در نهایت باخت. در فوتبال همه نتیجه را می‌بینند و حالا شما هرچه قدر بیایی درباره موقعیت‌هایی که جابر داشت حرف بزنی یا مالکیت توپ استقلال را به رخ بکشی دیگر فایده‌ای ندارد. در فوتبال همه نتیجه را می‌بینند و این یک واقعیت است. چیزی که برای خودمان هم وجود داشت و در زمان مربیگری منصوریان دیدیم که نتایج چه قدر در سرنوشت او تاثیرگذاشت.

از استقلالی که شما بنا کردید و حالا به دست وینفرید شفرافتاده ۷ بازیکن به تیم ملی دعوت شده‌اند. این دعوت هم خوب است هم ممکن است استقلال را برای کسب آمادگی و هماهنگی بیشتر در آینده با مشکلاتی مواجه کند.

کمی از شهرآورد دور شدیم اما دوست داریم از آن بازی شروع کنیم. اگر یادتان باشد شما گفته بودید اگر مصدومان برسند استقلال می‌تواند پرسپولیس را ببرد اما اینطور نشد.

 روزی که منصوریان رفت من گفتم تا نیم فصل درموت را حفظ کنند چون بازیکنان با تفکرات او آشنایی داشتند و درموت هم همان راهی را می‌رفت که منصوریان بنا گذاشته بود. در واقع نباید به یکباره تفکرات در استقلال عوض می‌شد اما مدیران باشگاه استقلال تصمیم گرفتند که کل تفکرات فنی را عوض کنند و با شفر قرارداد بستند. نظر من این بود که درموت تا نیم فصل بماند که اگر می‌ماند با توجه به اینکه مصدومان هم رسیده بودند و دیگر با کمبود بازیکن مواجه نبودیم، می‌توانستیم پرسپولیس را ببریم.

درباره آینده کاری شفر می‌توانید پیش‌بینی مشخصی داشته باشید؟

 ابتدای حرف‌هایم گفتم که تفکر به طور کلی در استقلال عوض شده است. این تغییرات تا رسیدن به نتیجه مستلزم صرف زمان است. به اعتقاد من شفر باید حالا حالا‌ها با این تیم کارکند تا به یک نقطه نظر مشترک با بازیکنان برسد. او هنوز ابتدای کار است و تازه در مسیری قرار گرفته که من شخصا نمی‌توانم پیش‌بینی خاصی از آن داشته باشم اما با توجه به کارنامه‌ای که این مربی دارد موفقیت در استقلال دور از دسترس نیست.

ایران ورزشی: یک فصل و ۷ هفته‌ای که منصوریان به‌عنوان سرمربی با استقلال همکاری می‌کرد، بهتاش فریبا یکی از نزدیک‌ترین افراد در حوزه فنی و غیرفنی به او بود. فریبا در این ایام کوشید تمام تجربیاتش را دراختیار منصوریان بگذارد تا شاید آنچه استقلال به دست می‌آورد در لیگ و جام حذفی بهترشود اما نتیجه کمک‌های او به منصوریان نیز باعث نشد تا این مربی در میانه‌های راه از استقلال جدا نشود. بهتاش فریبا حرف‌های بسیاری در دل دارد اما او همچنان بسیاری از مکنوناتش را فرو می‌خورد و رسانه‌ای نمی‌کند. فریبا می‌کوشد در این ایام که از استقلال جدا شده همواره همان عنصر حمایت کننده باشد تا شاید استقلال به روزهای خوش گذشته بازگردد…

About back118

Check Also

ام‌باپه به رکورد پله رسید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ورزش سه: بعد از آنکه کیلین ام‌باپه، ستاره‌ی فرانسه در بازی دیروز مقابل آرژانتین موفق …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *