Breaking News
Home / اخبار روز / طرح آمریکا برای حمله محدود به کره شمالی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

طرح آمریکا برای حمله محدود به کره شمالی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایرنا: در شرایطی که تنش‌ها در شبه جزیره کره در هفته‌های گذشته روند کاهشی داشته و فرایند گفت‌وگوها از سر گرفته شده است، گزارش رسانه‌های آمریکایی از طرح جنجالی در کاخ سفید برای «حمله محدود» به کره شمالی با هدف گرفتن امتیاز در پای میز مذاکره حکایت دارد

از سوی دیگر افرادی در کاخ سفید از جمله «اچ‌.آر.مک مستر» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا و همچنین برخی اعضای شورای امنیت ملی این کشور به ویژه «مت پوتینگر» مسئول امور آسیای این شورا، از حمله پیش‌دستانه به کره شمالی حمایت می‌کنند.

این در شرایطی است که تنش ها در شبه جزیره کره در هفته‌های گذشته، کاهش محسوسی داشته که بخشی از آن در نتیجه نزدیک شدن به زمان برگزاری رقابت‌های المپیک زمستانی در کره جنوبی است.

در پی توافق های صورت گرفته میان سئول و پیونگ یانگ، امسال قرار است ۲۲ ورزشکار از کره شمالی در رقابت‌های المپیک شرکت کنند. این رقابت ها از ۲۰ بهمن تا ۶ اسفندماه در پیونگ‌یانگ کره جنوبی برگزار شود.

خبرگزاری ایرنا: در شرایطی که تنش‌ها در شبه جزیره کره در هفته‌های گذشته روند کاهشی داشته و فرایند گفت‌وگوها از سر گرفته شده است، گزارش رسانه‌های آمریکایی از طرح جنجالی در کاخ سفید برای «حمله محدود» به کره شمالی با هدف گرفتن امتیاز در پای میز مذاکره حکایت دارد.

در همین رابطه «کریس مورفی» سناتور دمکرات اخیرا در خصوص آغاز جنگ احتمالی با کره شمالی هشدار داده و گفته بود که زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری را از کاخ سفید و منابع نزدیک به آن شنیده است.

با این وجود آمریکا و کره جنوبی همچنان قصد دارند رزمایش نظامی مشترک سالیانه خود را از اواخر ماه مارس (فروردین سال آینده) آغاز کنند که این موضوع می‌تواند بار دیگر تنش‌ها را در منطقه افزایش دهد و واکنش‌های تندی را از جانب پیونگ یانگ به همراه داشته باشد. 

به همین جهت این راهبرد در میان دولتمردان آمریکا به ویژه وزیران امورخارجه و دفاع با مخالفت مواجه شده است که خواستار احتیاط بیشتری در برخورد با بحران شبه جزیره کره هستند.

«جمیل جفر» موسس اندیشکده «امنیت ملی» وابسته به دانشگاه جرج میسون آمریکا در خصوص راهبرد «بینی خونی» می‌گوید: ایده حمله به کره شمالی دور از تعقل است، چرا که خطای راهبردی محاسباتی دارد و از سوی دیگر، منفعت ملموسی نخواهد داشت.

سی‌ان‌ان در همین باره به نقل از منابع اطلاعاتی خود نوشته است که «ویکتور چا» گزینه دولت آمریکا برای تصدی سفارت این کشور در کره جنوبی، اخیرا نسبت به پیامدهای این اقدام هشدار داده و به همین جهت، معرفی او به عنوان سفیر فعلا منتفی شده است.

این راهبرد که با عنوان حمله «بینی خونی» شناخته می‌شود، می‌تواند منطقه را به سمت جنگی تمام‌عیار سوق دهد.

با این وجود به نظر می‌رسد این راهبرد اکنون به طور جدی در کاخ سفید به بحث گذاشته است.

About back118

Check Also

معامله اوراق سکه شاید وقتی دیگر! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا: در حالی که قرار بود اوراق گواهی سکه پیش فروش از امروز در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *