Breaking News
Home / اخبار روز / صف‌های خرید در بازار ارز طولانی‌تر شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

صف‌های خرید در بازار ارز طولانی‌تر شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: سیاست عرضه ارز بانک مرکزی با قیمت مصوب به صرافی‌ها و ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از دامنه قیمتی تعیین شده، فضای بازار ارز را به سمت و سوی عجیبی برده است
یکی فعالان بازار ارز به خبرنگار ما می‌گوید که بعضی‌ها با اقوام و آشنایان خود با اتوبوس به بازار می‌آیند و در صف خرید ارز می‌ایستند.

خبرگزاری فارس: سیاست عرضه ارز بانک مرکزی با قیمت مصوب به صرافی‌ها و ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از دامنه قیمتی تعیین شده، فضای بازار ارز را به سمت و سوی عجیبی برده است.

فضای این روزهای بازار ارز بی‌شباهت به صفوف خرید اقلام کوپنی در دهه ۶۰ نیست. هر چند قدم یک صف طولانی و ناتمام است که از صبح تا بعد از ظهر سراسر بازار را گرفته است. دلار مداخله‌ای با قیمت ۴۴۸۴ تومان به افراد متقاضی در صف پرداخت می‌شود و یورو هم حدود ۵۵۰۰ تومان است.

براساس مشاهدات خبرنگار ما، در جلوی یکی دیگر از صرافی‌ها برای دقایقی دو مامور نیروی انتظامی حاضر شدند و از افراد در صف خواستند که با نظم در کنار صرافی بایستند، ازدحام نکنند و به ترتیب و در نوبت وارد صرافی شوند.

صف‌های متقاضیان خرید ارز در این مدت طولانی و طولانی‌تر شده و ازدحام در کنار صرافی‌های توزیع کننده ارز بانک مرکزی در خیابان فردوسی آن قدر افزایش یافته که ماموران شهرداری هم برای جلوگیری از سدّ معبر وارد عمل شدند.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد این روش فروش ارز در بازار بیش از آنکه تقاضای واقعی ارز را پوشش دهد، همچنان بر تنور تقاضای سفته‌بازی و سرمایه‌گذاری ارز می‌دمد. با توجه به اینکه قائم مقام بانک مرکزی اعلام کرد، با بازگشت تعادل به بازار ارز، مکانیزم بازار مجددا در بازار ارز حاکم خواهد شد، دورنمای ثبات در بازار ارز با توجه به ساختار فعلی خرید و فروش ارز کاملا نامعلوم و مبهم است.

About back118

Check Also

کاریکاتور: مقایسه دخه‌آ و کاسیاس + پیام احساسی راموس بعد از حذف اسپانیا – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: داوید دخه‌آ دروازه‌بان تیم فوتبال اسپانیا نتوانست عملکرد خوبی در جام جهانی ۲۰۱۸ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *