Breaking News
Home / شرط مجلس برای ورود به موضوع حق پخش مسابقات – آرشیو وبلاگ های ایرانی

شرط مجلس برای ورود به موضوع حق پخش مسابقات – آرشیو وبلاگ های ایرانی

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه گفت: چنانچه مذاکرات وزیر ورزش و جوانان و رئیس سازمان صدا و سیما در خصوص حق پخش تلویزیونی به نتیجه نرسید مجلس شورای اسلامی برای حل آن ورود می کند
نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در باره نشست شب گذشته اعضای هیات رئیسه فراکسیون ورزش با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک در ساختمان سئول گفت: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این جلسه تاکید کرد که موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی مراحل پایانی خود را طی می کند و در نشست هفته جاری وزیر ورزش و جوانان و رئیس سازمان صدا و سیما تصمیم نهایی اتخاذ می شود.

نایب رئیس فراکسیون ورزش در این گفت و گو به مساله تحقیق و تفحص از باشگاه های استقلال و پرسپولیس گریزی زد و گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این باره گزارش هایی آماده کرده است و بر اساس مصوبه این کمیسیون، این موضوع در هفته جاری یا هفته آینده در دستور کار نمایندگان در صحن علنی مجلس قرار می گیرد.

وی به موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع به عهده وزرات ورزش و جوانان است و باید در این زمینه مدیریت لازم را اعمال کند.

به استناد قانون برنامه ششم توسعه، صدا و سیما و وزارت ورزش موظف شده اند در سال نخست اجرای برنامه ششم توسعه موضوع حق پخش تلویزیونی را حل کنند. سال ۹۶، سال نخست اجرای برنامه ششم توسعه است.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه گفت: چنانچه مذاکرات وزیر ورزش و جوانان و رئیس سازمان صدا و سیما در خصوص حق پخش تلویزیونی به نتیجه نرسید مجلس شورای اسلامی برای حل آن ورود می کند.

نماینده مردم ساری و میاندورود ادامه داد: به احتمال زیاد در نشست مسعود سلطانی فر با عبدالعلی علی عگسری تصمیم نهایی در این باره اتخاذ می شود و چنانچه این نشست بی نتیجه بماند، مجلس برای حل موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی ورود خواهد کرد.

نائب رئیس فراکسیون ورزش تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان تلاش دارد برای توسعه ورزش در کشور حمایت های لازم را اعمال کند و مجلس شورای اسلامی نیز از این برنامه حمایت کامل می کند.

«علی اصغر یوسف نژاد» نماینده ساری و میاندرود و نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: البته وزیر ورزش و جوانان گفته است که موضوع حق پخش تلویزیونی در حال پیگیری و نهایی شدن است، اما اگر این پیگیری ها به نتیجه نرسد، مجلس برای حل آن ورود می کند.

نماینده مردم ساری و میاندورد خاطر نشان کرد: در این نشست موضوعات مرتبط با پیشکسوتان ورزشی، سند راهبردی توسعه ورزش، تقویت روابط بین المللی در حوزه ورزش، واگذاری طرح های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی، نظام باشگاه داری، اساسنامه های کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، آئین نامه جدید انتخابات رئیسان فدراسیون ها نیز مورد بررسی قرار گرفت.

پس از تصویب لایحه برنامه ششم توسعه رایزنی های گسترده ای از سوی مجموعه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال با نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شد تا موضوع حق پخش مسابقات ورزشی به سرانجام برسد. در مرداد ماه گذشته و پس از برگزاری دومین نشست ویژه مجلس شورای اسلامی با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام شد که حق پخش تا ۲۰ شهریور ماه تعیین تکلیف خواهد شد. اکنون چند ماه از این تاریخ سپری شده، اما این موضوع همچنان حل نشده است.

یوسف نژاد یکی از موضوعات مطرح شده در نشست شب گذشته اعضای فراکسیون مجلس با وزیر ورزش و جوانان را موضوع مشکلات مربوط به رشته ورزشی کشتی ذکر کرد و گفت: کشتی به دلیل مدال آوری در رقابت های بین المللی و المپیک سهامدار بزرگ ورزش کشور است و تلاش می شود در راستای منافع جامعه ورزش و کشتی کشور مشکلات رخ داده مدیریت شود.

About back118

Check Also

ناگفته‌های درخشنده از «پرنده کوچک خوشبختی» – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا و به نقل از روابط عمومی موسسه «خورمهر»: کارگردن فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *