Breaking News
Home / فوتبال / شائبه تبانی در لیگ والیبال – آرشیو وبلاگ های ایرانی

شائبه تبانی در لیگ والیبال – آرشیو وبلاگ های ایرانی

شهروند: توافق دو باشگاه حاضر در رده‌بندی سوپرلیگ والیبال برای شرکت نکردن در این مسابقه و کسب عنوان سومی مشترک مسابقات،‌ حالا جنجال‌های زیادی در والیبال به راه انداخته و باعث شده برخی‌ها از ابهامات مربوط به تبانی صحبت‌هایی داشته باشند
پورحسن: عنوان سومی مشترک نداریم

روز گذشته چهره‌های شناخته شده والیبال به این اتفاق واکنش نشان دادند. منوچهر پورحسن که به‌تازگی از ریاست سازمان لیگ والیبال کناره‌گیری کرده است درباره برگزار نشدن دیدار رده‌بندی و دلیل اخذ چنین تصمیماتی گفت: معتقدم که اصلا در لیگ والیبال عنوانی با نام سوم مشترک نداریم. باید حتما دیدار رده‌بندی برگزار شود مگر این‌که شرایطی پیش بیاید که نتوان بازی را برگزار کرد. مطمئناً تیم‌های حاضر در رده‌بندی باید براساس متن آیین‌نامه‌ با هم بازی کنند تا تکلیف تیم‌های سوم و چهارم مشخص شود. به نظر من این بدترین اتفاقی بود که در لیگ امسال افتاد و باید جلوی آن گرفته شود.

تقابل با قانون با توافق پشت پرده باشگاه‌ها

همین مسائل و توافق پشت پرده باشگاه‌ها برای شرکت نکردن در بازی رده‌بندی و ناچار کردن فدراسیون به انجام این تصمیم ابهامات زیادی را به وجود آورده و از نظر بسیاری از کارشناسان یک بدعت بد است. وقتی در قوانین رسمی آمده که باید بازی رده‌بندی برگزار شود همه ملزم به رعایت این قانون هستند و توافق باشگاه‌ها برای صرفه‌جویی و هزینه نکردن برای شرکت در رده‌بندی،‌ نباید باعث اجرا نشدن قانون شود.

شهروند: توافق دو باشگاه حاضر در رده‌بندی سوپرلیگ والیبال برای شرکت نکردن در این مسابقه و کسب عنوان سومی مشترک مسابقات،‌ حالا جنجال‌های زیادی در والیبال به راه انداخته و باعث شده برخی‌ها از ابهامات مربوط به تبانی صحبت‌هایی داشته باشند.

ایراد بزرگ در رده‌بندی تیم‌ها

براساس خبر چند روز قبل سایت فدراسیون والیبال مبنی بر اعلام برنامه نهایی لیگ برتر والیبال، قرار بود دیدار رده‌بندی بین تیم‌های شهرداری تبریز و پیکان تهران روز چهارشنبه و پیش از بازی فینال بین تیم‌های بانک سرمایه و خاتم اردکان برگزار شود. البته در خبری عجیب بعدا اعلام شد که با رضایت دو تیم، برگزاری مسابقه نیمه نهایی منتفی و مقام سوم مشترک به تیم‌های پیکان و شهرداری تبریز داده خواهد شد. ایراد بزرگ به این تصمیم و سیاست‌گذاری‌های فدراسیون والیبال این است که با توجه به برگزاری رقابت‌های لیگ برتر به صورت چند مرحله‌ای که طبق آن پس از دور گروهی هشت تیم برتر راهی مرحله پلی‌آف می‌شوند و سپس تیم‌ها به صورت حذفی تا مراحل پایانی پیش می‌روند، نیاز است تا رده‌بندی کامل در پایان رقابت‌ها اعلام شود اما با توجه به رویه‌ای که مسئولان سازمان لیگ در پیش گرفته‌اند دیگر هیچ تیمی حایز عنوان چهارمی نمی‌شود. عدم برگزاری دیدار رده‌بندی در حالی است که رئیس سازمان لیگ پیش از این اعلام کرده بود که بازی رده‌بندی قطعا انجام می‌گیرد و حتی سونامی نیز نمی‌تواند جلوی برگزاری این دیدار را بگیرد.

About back118

Check Also

عملکرد لژیونرهای ایرانی؛ ستاره‌های کم فروغ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

روزنامه قانون: حضور ۱۹ بازیکن مطرح ایرانی در تیم های اروپایی، آمریکا و قطر، موجب …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *