Breaking News
Home / اخبار روز / «زکریا موسوی» از ترامپ شکایت کرد + سریال «رنج پنهان» را از ۲۳ بهمن ببینید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

«زکریا موسوی» از ترامپ شکایت کرد + سریال «رنج پنهان» را از ۲۳ بهمن ببینید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا: بر اساس گزارشها تنها شخص محکوم شده در آمریکا در ارتباط با حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اقدام به شکایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بابت شرایطش در زندان فوق امنیتی خود در کلرادو کرده است
موسوی که چند هفته قبل از حملات بازداشت شده بود، به شکل بالقوه به عنوان بیستمین هواپیما ربا در نظر گرفته شده بود.

محکومت او به سبب اتهام دست داشتن در حملات ۱۱ سپتامبر بود که منجر به کشته شدن حدود ۳۰۰۰ تن در آمریکا شد.

بر اساس این شکایتنامه که در ماه دسامبر ثبت شده، موسوی، دولت ترامپ و سازمان زندانهای آمریکا را متهم می‌کند به این که “اجازه دسترسی به وکیل را به من ندادند تا من را از نظر روحی روانی در هم شکسته و نگذارند من حقیقت را درباره حادثه ۱۱ سپتامبر افشا کنم.”

زکریا موسوی، شهروند فرانسوی که تنها متهم محکوم شده در ارتباط با حملات ۱۱ ستپامبر است در یک شکایتنامه دست‌نویس چهار صفحه‌ای گفته است: “من میخواهم صدایم شنیده شود.” او در این نامه مدعی است که “در زندان انفرادی در معرض شکنجه روحی روانی” قرار گرفته است.

خبرگزاری ایسنا: بر اساس گزارشها تنها شخص محکوم شده در آمریکا در ارتباط با حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اقدام به شکایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بابت شرایطش در زندان فوق امنیتی خود در کلرادو کرده است.
پیشتر دادگاه‌های آمریکا چندین بار درخواستهای موسوی را رد کرده بودند. در سال ۲۰۰۶ مساله سلامت روحی روانی او از جمله مسائل مطرح در فرآیند محاکمه‌ای بود که سر آخر منجر به محکومیت او به حبس ابد شد.

او در شکایتنامه جدیدش یک سری اتهامات قدیمی را مبنی بر این که خاندان سلطنتی عربستان تامین کننده مالی القاعده هستند مطرح کرده است.

——————-

خبرگزاری مهر: سریال «رنج پنهان» به تهیه کنندگی رضا جودی در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید شده و از شبکه یک پخش می شود
خبرگزاری مهر: سریال «رنج پنهان» به تهیه کنندگی رضا جودی در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید شده و از شبکه یک پخش می شود. این سریال که قرار بود دهه فجر پخش شود در اواسط تولید با دو گروه سازنده کار را پیش برد که بیژن میرباقری و سیدجمال سیدحاتمی کارگردانی را بر عهده داشتند.

 سریال «رنج پنهان» را از ۲۳ بهمن ببینید

این سریال قرار است از ۲۳ بهمن از شبکه یک سیما پخش شود.

در خلاصه داستان آماده است: در سال ۵۳ مرگ جوانی در دانشگاه، برادر و دوستانش را برمی آشوبد. بحران آن سال ها، اختناق فضای موجود و شور جوانی، یوسف را وارد بازی پیچیده ای می کند که اسلحه و خشونت تنها راهکار عملی اوست. کار به جایی می رسد که او باید مخفیانه در شهر تهران روزگار بگذراند. حال، سکوت خفته راهکار دیگری را پیشنهاد می کند.

بهنام تشکر در نقش بازجوی عالی رتبه ساواک و یک مامور امنیتی در این سریال بازی می کند. همچنین قطب الدین صادقی، اتابک نادری، سمیرا حسینی و… دیگر بازیگران این مجموعه هستند.

About back118

Check Also

زیباکلام: برخورد امروز، نتیجه مماشات دیروز است – آرشیو وبلاگ های ایرانی

صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: مشکلات امروز وزیر امور خارجه که در داخل با …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *