Breaking News
Home / اخبار روز / ردپای «گرگ وال‌استریت» در دستگیری نخست‌وزیر مالزی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ردپای «گرگ وال‌استریت» در دستگیری نخست‌وزیر مالزی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری مهر: نخست وزیر سابق مالزی در حالی دستگیر شده که رسوایی مالی در تهیه فیلم «گرگ وال استریت» یکی از مواردی است که وی باید پاسخگوی آن باشد

این پول صرف سرمایه‌گذاری‌های مختلفی شده که ساخت فیلم «گرگ وال استریت» در سال ۲۰۱۳ بخشی از آن است.

منابع رسانه‌ای مالزی پیش بینی کرده‌اند روز چهارشنبه وی تفهیم اتهام شود.

گفته می‌شود میلیاردها دلاری که از این صندوق اختلاس شده صرف تامین هزینه زندگی شیک، از جمله سکونت در املاک لوکس در آمریکا ، استفاده از جت‌های شخصی، قایق‌ها، کیف‌های دستی، جواهرات و آثار هنری و نیز هالیوود شده است.

اف‌بی‌آی اعلام کرده بود ۱۰۰ میلیون دلار از بودجه فیلمی که لئوناردو دی‌کاپریو در آن نقش‌آفرینی کرد از این صندوق سرمایه دولتی مالزیایی به دست آمده بود.

گفته شده صندوق ۱MDB پولی را به کمپانی تهیه فیلم هالیوودی «رد گرنایت پیکچرز » داد که کنترل آن را ریزا عزیز، پسرخوانده نجیب رزاق بر عهده داشت.

خبرگزاری مهر: نخست وزیر سابق مالزی در حالی دستگیر شده که رسوایی مالی در تهیه فیلم «گرگ وال استریت» یکی از مواردی است که وی باید پاسخگوی آن باشد.

هر چند دی کاپریو نیز ابتدا برای ارتباط با این مجموعه زیر سوال رفت اما دادگستری آمریکا در نهایت وی را از مطلع بودن از این اختلاس مبرا کرد.

ردپای «گرگ وال‌استریت» در دستگیری نخست‌وزیر مالزی

کمپانی رد گرنایت یک هدیه تولد ۶۰۰ هزار دلاری نیز به دی‌کاپریو داد که شامل جایزه اسکار مارلون براندو برای بهترین بازیگری در فیلم «در بارانداز» بود.

این چهره سیاسی به تازگی در مالزی دستگیر شد و این کمتر از ۲ ماه پس از آن است که وی در کمال ناباوری در انتخابات شکست خورد و از کرسی قدرت پایین کشیده شد. وی از جمله افرادی بود که از سوی دادگستری آمریکا در سوء‌استفاده از صندوق مالی کشورش متهم شده بود.‌

 به نقل از هالیوود ریپورتر، نجیب رزاق نخست وزیر سابق مالزی برای تحقیقات و بازجویی درباره سوءاستفاده مالی چندین میلیون دلاری از صندوق «۱MDB» مالزی دستگیر شد.

About back118

Check Also

معامله اوراق سکه شاید وقتی دیگر! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا: در حالی که قرار بود اوراق گواهی سکه پیش فروش از امروز در …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *