Breaking News
Home / اخبار روز / ده‌ها هزار سیاهچاله در مرکز کهکشان راه شیری – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ده‌ها هزار سیاهچاله در مرکز کهکشان راه شیری – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ایسنا: گروهی از متخصصان فیزیکدان دانشگاه “کلمبیا” ۱۲ سیاهچاله را در اطراف “کمان ای*”(Sagittarius A*) سیاه‌چاله غول‌پیکر در مرکز کهکشان راه شیری کشف کرده‌اند
ایسنا: گروهی از متخصصان فیزیکدان دانشگاه “کلمبیا” ۱۲ سیاهچاله را در اطراف “کمان ای*”(Sagittarius A*) سیاه‌چاله غول‌پیکر در مرکز کهکشان راه شیری کشف کرده‌اند. این یافته فرصت‌های فراوانی را برای درک بهتر جهان فراهم می‌کند.

علاوه بر این سیاهچاله‌های خارج از هاله همانطور که انرژی خود را از دست می‌دهند، تحت تاثیر سیاه چاله‌های کلان جرم سقوط می‌کنند.

برای بیش از دو دهه تحقیقات محققان در حمایت از نظریه‌ای که هزاران سیاه‌چاله در اطراف سیاه‌چاله‌های کلان در مرکز کهکشان‌های بزرگ وجود دارد، ناموفق بوده‌ است.

محققان سپس خواص و توزیع فضایی سیستم های دوتایی شناسایی شده را تجزیه و تحلیل کردند و از مشاهدات خود برآورد کردند که باید ۳۰۰ تا ۵۰۰ سیاه‌چاله کم جرم دوتایی و حدود ۱۰ هزار سیاه‌چاله جدا شده در منطقه اطراف کمان ای وجود داشته باشد.

راه شیری تنها کهکشان است که ما می‌توانیم آن را مطالعه کنیم که چگونه سیاهچاله‌های کلان جرم با سیاه‌چاله‌های کوچک‌تر ارتباط برقرار می‌کنند، زیرا ما نمی‌توایم تعاملات آنها در دیگر کهکشان‌ها را مشاهده کنیم.

هیلی گفت: این یک روش واضح است که می‌خواهیم سیاه چاله‌ها را جستجو کنیم، اما مرکز کهکشانی خیلی از زمین دور است.

هیلی و همکارانش از داده‌های بایگانی “رصدخانه پرتو ایکس چاندرا” برای تست تکنیک خود استفاده کردند.

هیلی گفت: کمان ای توسط هاله گاز وگرد و غبار احاطه شده است که زمینه پرورش مناسب را برای تولد ستارگان عظیم که در آنجا زندگی کنند و بمیرند و به سیاه چاله تبدیل شوند را فراهم می‌کند.

 به نقل از فیز، “چاک هیلی”(Chuck Hailey) مدیر آزمایشگاه اخترفیزیک کلمبیا و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: هر چیزی که شما می‌خواهید درباره چگونگی تعامل سیاه چاله‌های بزرگ با سیاه چاله‌های کوچک بدانید، در این تحقیق گفته شده است.

سپس هیلی و همکارانش سیاه چاله دوتایی را شناسایی کردند. زمانی که این سیاه چاله دوتایی در وضعیت غیر فعال بودند، آنها باید به دنبال اشعه ایکس خیره کننده تر، اما مستمر می‌بودند.

هیلی افزود: این بسیار آسان خواهد بود اگر سیاهچاله دوتایی به طور مرتب انفجارهای بزرگ مانند ستاره‌های نوترونی دوقطبی ایجاد کند، اما آنها ایجاد نمی‌کنند، بنابراین ما باید به فکر راه دیگری برای جستجو آنها باشیم.

About back118

Check Also

کاریکاتور: مقایسه دخه‌آ و کاسیاس + پیام احساسی راموس بعد از حذف اسپانیا – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: داوید دخه‌آ دروازه‌بان تیم فوتبال اسپانیا نتوانست عملکرد خوبی در جام جهانی ۲۰۱۸ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *