Breaking News
Home / علم و فناوری / دستبند هوشمند جایگزین تست‌ بارداری خانگی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

دستبند هوشمند جایگزین تست‌ بارداری خانگی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ایسنا: محققان موفق به توسعه یک دستبند هوشمند شدند که بهترین زمان برای باروری و همچنین باردار بودن کاربر را تشخیص می‌دهد
“پری-اکلامپسیا” (Pre-eclampsia) یا “پره اکلامپسی” از عوارض دوران بارداری و یک اختلال چند ارگانی است که در ۳ تا ۵ درصد از حاملگی‌ها در کشورهای غربی رخ می‌دهد.

مزیت این فناوری جدید این است که با استفاده از آن دیگر نیازی به انجام تست‌های روزانه مبتنی بر ادرار نبوده و کاربر می‌تواند در طول شبانه روز از آن استفاده کند.

ایسنا: محققان موفق به توسعه یک دستبند هوشمند شدند که بهترین زمان برای باروری و همچنین باردار بودن کاربر را تشخیص می‌دهد.

 دستبند هوشمند جایگزین تست‌ بارداری خانگی

به نقل از هلث ورد، این فناوری جدید می‌تواند کیت های تخمک‌گذاری و تست‌های بارداری سنتی را منسوخ کند. محققان در سوئیس آزمایشاتی را انجام دادند تا تغییرات فیزیولوژیک دقیقی که هنگام بارداری شروع می شود را شناسایی کنند.
محققان همچنین در حال ارتقا این سیستم هستند تا به طور مداوم بر وضعیت زنان در دوران بارداری نظارت کرده و در شرایط جدی مانند “پره اکلامپسی” که می‌تواند پزشکان را مجبور به زایمان زودرس کند، به کاربر هشدار دهد.

این دستبند با استفاده از یک الگوریتم که ویژگی‌های شخصی کاربر را می آموزد، نه تنها بارداری را تشخیص می‌دهد، بلکه بهترین زمان در ماه برای باروری را نیز تعیین می‌کند.

این بیماری یکی از علت‌های مهم مرگ و میر مادران باردار می‌باشد که باعث عوارض جنینی و مادری می‌شود.این عارضه بعد از هفته بیستم بارداری رخ می‌دهد و با فشار خون سیستولیک بیشتر از ۱۴۰ میلی‌متر جیوه یا دیاستولیک بیشتر از ۹۰ میلی‌متر جیوه که معمولاً همراه با پروتئینوری است تشخیص داده می‌شود.

این دستبند هوشمند مانند تست‌های بسیار دقیق بارداری عمل کرده و تنها یک هفته پس از وقوع بارداری می‌تواند آن را تشخیص دهد.

تیم سازنده این فناوری جدید قصد دارند تا قبل از پایان امسال، آزمایش این فناوری جدید را بر روی افراد آغاز کنند. محققان تغییرات پالس ۲٫۱ ضربان در دقیقه و همچنین تغییر درجه حرارت به میزان ۰٫۲ درجه سانتیگراد را نشانگری برای شروع بارداری دانستند که این تغییرات احتمالا به دلیل تغییرات هورمونی شامل پروژسترون و استروژن است.

About back118

Check Also

سونی از روبات سگ جدید «Aibo» رونمایی کرد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

مجله سخت افزار: سونی تصمیم گرفته است پس از گذشت بیش از یک دهه خط …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *