Breaking News
Home / اخبار روز / درآمد شهرداری تهران از پسماندهای ساختمانی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

درآمد شهرداری تهران از پسماندهای ساختمانی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری فارس: محسن هاشمی در پایان چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش که به بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در بخش درآمدها و منابع پرداخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه بودجه شهرداری تهران برای سال ۹۷ امروز در صحن شورا مطرح شد که در جلسه صبح، کلیات آن رأی آورد و جزئیات درآمدها نیز در جلسه بعدازظهر امروز مورد بررسی قرار گرفت
خبرگزاری فارس: محسن هاشمی در پایان چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش که به بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در بخش درآمدها و منابع پرداخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه بودجه شهرداری تهران برای سال ۹۷ امروز در صحن شورا مطرح شد که در جلسه صبح، کلیات آن رأی آورد و جزئیات درآمدها نیز در جلسه بعدازظهر امروز مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر عده‌ای ماشین‌های شخصی خود را می‌آورند و در پارک‌های حاشیه‌ای پارک می‌کنند بدون اینکه هزینه آن را پرداخت کنند. بنابراین تبصره‌ای گذاشته‌ایم که از پارک‌های حاشیه‌ای را هزار میلیارد تومان کسب درآمد کنیم.

وی افزود:‌ در این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات خود را در خصوص افزایش درآمد شهرداری تهران مطرح کردند که عمده پیشنهادات رأی نیاورد.

وی افزود: خیابان‌های شهر جزو املاک شهرداری‌ها محسوب می‌شوند و تاکنون شهرداری برای پارک‌های حاشیه‌ای هزینه‌ای دریافت نمی‌کرده است. بنابراین مصوب شد که برای پارک‌های حاشیه‌ای نیز درآمدهایی برای شهر تهران داشته باشیم و اگر این پول پرداخت نشود خودروها جریمه خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: تنها پیشنهادی که در جلسه مطرح شد و منجربه رأی اعضا گردید افزایش شش میلیارد تومانی پسماند بود که مقرر شد درآمد شهرداری تهران از طریق پسماند به ۲۴ میلیارد تومان افزایش یابد.

هاشمی بیان داشت: در حال حاضر تعداد زیادی پارک حاشیه‌ای در سطح شهر تهران وجود دارد که شهرداری از آنجا درآمدی کسب نمی‌کند چرا که درآمدهای پارک حاشیه‌ای باید به خزانه دولت برود و از خزانه پول گرفتن سخت است.

هاشمی ادامه داد: در جلسه آینده نیز دیگر موضوعات منابع درآمدی شهرداری تهران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

About back118

Check Also

استقبال از تغییر دیوارنگاره میدان ولی عصر (عج) – آرشیو وبلاگ های ایرانی

روزنامه شرق: شهربانو امانی – عضو شورای شهر تهران در یادداشتی از تغییر دیوارنگاره میدان …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *