Breaking News
Home / اخبار روز / توییتر و فیسبوک برای حریف پرسپولیس ممنوع شد + تولید آنتی‌بیوتیک‌های موثر با الهام از مورچه‌ها – آرشیو وبلاگ های ایرانی

توییتر و فیسبوک برای حریف پرسپولیس ممنوع شد + تولید آنتی‌بیوتیک‌های موثر با الهام از مورچه‌ها – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ورزش سه: سرمربی تیم الوصل امارات از بازیکنانش خواست فعلا از فضای مجازی دور باشند.

در کنفرانس خبری پیش از بازی تیم الوصل امارات مقابل الجزیره، سرمربی الوصل به نکته جالبی اشاره کرد
ورزش سه: سرمربی تیم الوصل امارات از بازیکنانش خواست فعلا از فضای مجازی دور باشند.
در کنفرانس خبری پیش از بازی تیم الوصل امارات مقابل الجزیره، سرمربی الوصل به نکته جالبی اشاره کرد.

تیم الوصل که حریف اماراتی پرسپولیس ایران در لیگ قهرمانان خواهد بود، با تساوی مقابل الجزیره و قرار گرفتن در رده سوم لیگ امارات وارد رقابت های آسیایی می شود.

رودولفو آروابارنا در این نشست پس از اینکه در خصوص بازی به صحبت پرداخت، اشاره کرد که از بازیکنان تیمش خواسته تمرکزشان را در مقطع فعلی روی بازی های پیش رو در لیگ امارات و لیگ قهرمانان آسیا بگذارند و از فضای مجازی دور باشند. بدین ترتیب استفاده از شبکه های توییتر و فیس بوک برای بازیکنان الوصل ممنوع شده است.

——————-
خبرگزاری مهر: محققان نوعی آنتی میکروب در بدن گونه ای از مورچه ها کشف کرده اند و امیدوارند بتوانند از آن برای تولید آنتی بیوتیک های موثر انسانی استفاده کنند
به گزارش پی ای ساینس، دانشمندان گونه ای از مورچه ها را شناسایی کرده اند که بدنشان آنتی میکروب های قدرتمندی برای محافظت از خود استفاده می کند.

 این تحقیق در ژورنال Royal Society Open Scienceمنتشر شده است.

خبرگزاری مهر: محققان نوعی آنتی میکروب در بدن گونه ای از مورچه ها کشف کرده اند و امیدوارند بتوانند از آن برای تولید آنتی بیوتیک های موثر انسانی استفاده کنند.
 کارشناسان امیدوارند در آینده از این ماده آنتی میکروبی برای تولید آنتی بیوتیک هایی موثر برای انسان استفاده شود.

مرحله بعدی آزمایش گونه های مختلف مورچه دربرابر باکتری است تا مشخص شود تاثیر آنتی بیوتیکی چه موادی را تولید می کند. از سوی دیگر باید مشخص شود آیا مورچه ها خود این ماده را تولید می کنند یا خیر.

آدریان اسمیت از دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا می گوید: یکی از گونه های مورد بررسی مورچه «دزد» یا Solenopsis molesta است. آنتی میکروب تولیدی این مورچه بیشترین میزان تاثیرگذاری روی گونه های مختلف آزمایشگاهی را داشت.

یافتن گونه هایی که عامل های آنتی میکروبی قدرتمند تولید می کنند برای تولید عامل های آنتی بیوتیک های مورد مصرف انسان ها بسیار کارآمد است. این مورچه ها نوعی آنتی بیوتیک طبیعی در سطح بدن شان حمل می کنند.

به هرحال محققان در یک پژوهش ۲۰ گونه مورچه را بررسی کردند که از این تعداد حدود ۱۲ مورد آنتی میکروبی قدرتمند در بدن خود داشتند. اما ۸ گونه دیگر اصلا از آنتی میکروب استفاده  نمی کردند.

About back118

Check Also

زمان برگزاری کنسرت شهرام شکوهی + خطرناک‌ترین بازیکن فرانسه از دید مدافع بلژیک – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرآنلاین: شهرام شکوهی خواننده پاپ که به علت مشکل قلبی ناچار به لغو کنسرت تیرماه …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *