Breaking News
Home / اخبار روز / تزریق گسترده ارز در بازار؛ دلار ۴۶۷۰ تومان شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

تزریق گسترده ارز در بازار؛ دلار ۴۶۷۰ تومان شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری تسنیم: با تزریق گسترده ارز از سوی صرافی های بانکی به عموم مردم هم اکنون بازار به آرامش نسبی رسیده است.

همزمان با تشدید نوسانات قیمتی در بازار ارز، بانک مرکزی عرضه ی ارز در بازار را از طریق صرافی های منتخب افزایش داد که همین موضوع موجب کاهش قیمت ها در بازار شد
تجربه ثابت کرده هر بار طلا و ارز گران می‌شود عده زیادی از مردم علاقه‌مند به خرید طلا و ارز می‌شوند ولی به‌محض اینکه سیر نزولی قیمت در این بخش آغاز می‌شود بلافاصله تمام کسانی که قبلاً شوق خرید داشتند، فروشنده می‌شوند.

خبرگزاری تسنیم: با تزریق گسترده ارز از سوی صرافی های بانکی به عموم مردم هم اکنون بازار به آرامش نسبی رسیده است.
ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در ارتباط با نوسانات این روزهای بازار ارز گفت: برای کنترل و کاهش نوسانات نرخ ارز، اوراق مشارکت ارزی با همکاری شرکت ملی نفت طراحی شده و تا دو هفته آینده عملیاتی می شود.

ناآرامی ها در بازار ارز و شدت شوق برخی مردم برای خرید دلار کار را در این بازار به جایی رساند که بار دیگر صف‌های طولانی برای خرید این ارز مقابل صرافی‌های خیابان فردوسی تشکیل شد.

این وضعیت در افشار هم نمایان بود چراکه گزارش‌های رسیده از جمع دلال‌هایی که عصر دیروز مقابل افشار بودند، حکایت از آن دارد که از عصر روز گذشته خریداری برای دلار پیدا نمی‌شود و همه فروشنده هستند.

شوق خرید دلار از آنجا بین مردم بالا گرفت که قیمت دلار چند هفته‌ای است مدام در حال افزایش است و مردم با این تصور که اگر دلار بخرند سود می‌کنند وارد این بازار شده و به خرید ارز مشغول شده‌اند.

همزمان با تشدید نوسانات قیمتی در بازار ارز، بانک مرکزی عرضه ی ارز در بازار را از طریق صرافی های منتخب افزایش داد که همین موضوع موجب کاهش قیمت ها در بازار شد.

گزارش های رسیده از بازار ارز حکایت از آن دارد که بانک مرکزی امروز عرضه ی سنگینی در بازار داشت. فعالان بازار می گویند بانک روز گذشته تا ۸ شب ارز می فروخت و امروز هم اعلام کرده تا شب به تمام تقاضاها پاسخ خواهد داد.

آنطور که فعالان بازار ارز می گویند: امروز صرافی بانک های صادرات، پارسیان، ملت، ملی و شهر فروش تزریقی ارز داشتند. این صرافی ها به ۱۰۰ نفر ۳۰ هزار دلار فروخته اند.

این اتفاق بار دیگر در بازار ارز رخ داد. دیروز بازار ارز البته روز پرنوسانی را نداشت ولی از آنجایی که یکشنبه قیمت دلار اوج زیادی گرفته بود و حتی رکورد ۴۸۰۰ تومان را زد، عده زیادی روانه خیابان فردوسی شدند تا عملاً‌ با خرید دلار پولی روی پول خود بگذارند ولی وقایع دوشنبه برای این گروه چندان خوشایند نبود.

عطش خرید دلار در مردم و شاید دلال‌ها دیروز دوشنبه فروکش کرد و این‌بار هم خریدارانی ضرر کردند که از روی ناآگاهی و تحت تأثیر جریانات روانی وارد بازار شدند.

صرافی های بانکی این روزها بدون محدودیت به عموم مردم دلار بانکی می فروشند که این موضوع موجب شده تا دلارهای نقدی در بازار زیاد شود و به دنبال آن نرخ دلار که یکشنبه رکورد ۴۸۰۰ تومان را هم زده بود، به کانال ۴۶۰۰ تومان بازگشت و با قیمت ۴۶۷۰ تومان فروخته شد.

نکته قابل تأمل در پایان معاملات دیروز افرادی بودند که ساعت‌ها در صف مقابل صرافی‌ها ایستاده بودند تا دلار بخرند ولی بعد از تشدید ریزش قیمت‌ها در بازار اکثر این افراد که عمده‌شان مردم عادی بودند و بعضاً نسبت به نوسانات این بازار آگاهی نداشتند، سعی در فروش دلارهایشان داشتند ولی ظاهراً کسی دیگر مایل به خرید دلار نبود.

About back118

Check Also

تست شخصیت‌شناسی: یک وسیله را در تصویر انتخاب کنید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

– ترجمه از آرمان رمضان زاده: ناخودآگاه ما شامل رازهای زیادی می شود و بررسی …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *