Breaking News
Home / توپ و تور / تخریب نسل نو در رسانه ملی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

تخریب نسل نو در رسانه ملی – آرشیو وبلاگ های ایرانی

روزنامه قانون: لیگ برتر والیبال ایران در هفته چهارم خالی از حاشیه نبود. از جاروجنجال‌ها در در بی مازندران گرفته تا سیل گسترده اعتراضات به داوری در دیدار سایپا و پیکان
یلی: به این صحبت‌ها اهمیتی نمی‌دهم

علیرضا دریابیگی، سرپرست تیم ملی والیبال نوجوانان معتقد است برخی‌ها به جای حمایت سعی در تخریب دارند: « صحبت‌هایی را که درباره پوریا یلی بیان شده، به شدت رد و تکذیب می‌کنم. سرمربی تیم‌ملی نوجوانان در رقابت‌های قهرمانی کشور سنندج ،یلی را کشف کرد و او در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان سال ۲۰۱۵ آرژانتین حضور داشت. این بازیکن با تیم ارتعاشات در لیگ برتر سال ۹۳ و همراه تیم نوجوانان در دو دوره رقابت‌های جهانی نیز شرکت کرده است و به همین دلیل تجربه زیادی نسبت به سنش در والیبال دارد. یلی، متولد اول بهمن سال ۷۷ است و رقابت‌های جهانی بحرین نیز آخرین میدان این بازیکن در رده سنی نوجوانان بود. نمی‌دانم این چه شایبه‌‎ای است که برخی افراد مطرح می‌کنند واین اواخریکی از گزارشگران در پخش زنده نیز این موضوع را مطرح کرده است و به‌جای تشویق این‌گونه استعدادها، متاسفانه مسیر پیشرفت این بازیکنان را دچار مشکل می‌کنند. برای شفاف سازی تاکید می‌کنم که تمام اسناد و مدارک بازیکنان تیم ملی والیبال نوجوانان موجود است. تصویر مدرک پنجم ابتدایی، اول راهنمایی و شناسامه داریم و می‌توانیم در صورت نیاز ارائه کنیم. عده‌ای برای منافع شخصی این‌گونه موارد را مطرح می‌کنند. اگر این افراد مسئولیت و کاری در والیبال داشته باشند، این‌گونه موارد را مطرح نمی‌کنند».

پدیده «صغرسنی» از مد‌ت‌ها پیش در بیشتر ورزش‌ها وجود داشته و در والیبال نیز این موضوع وجود دارد. در سال‌های نه‌چندان دور، صحبت‌هایی در راستای صغرسن بازیکنان والیبال مطرح می‌شد و البته این موضوع مختص به ایران نبود و در سراسر دنیا در بسیاری از رشته‌هامانند فوتبال، بسکتبال و … شاهد حضور نفراتی بودیم که از سن واقعی خود کوچک‌تر بودند. این معضل داستان امروز و دیروز ورزش نبوده و نیست اما آنچه در این میان اهمیت دارد، این است که به نظر می‌رسد والیبال ایران در سال‌های اخیر در دو رده نوجوانان و جوانان از موضوع «صغر ‌ِ سن» فاصله گرفته و در تلاش است با این پدیده مقابله کند. این موضوع سال به سال در والیبال ایران شکل بهتری گرفت و حالا کار به جایی رسیده است که مربیان تیم‌های پایه به‌طور‌حتم اطمینان می‌دهند که بازیکنان‌شان حتی یک روز صغر سن ندارند. این موضوع در تیم ملی نوجوانان ایران بارها از سوی برخی رسانه‌ها بیان شد. زمانی که نوجوانان والیبال ایران در بحرین و در یک نبرد جهانی خوش درخشیدند و جام قهرمانی را بالای سر بردند، موج ِ تخریب‌ها آغاز شد و برخی‌ها این تیم یکد‌ست و پاک را متهم به صغر سن کردند. ترکش‌های این قبیل اتهامات که شکل و شمایل‌های متفاوتی داشت، هنوز تمام نشده و حالا کار به جایی رسیده که یک گزارشگر تلویزیونی روی آنتن زنده رسانه ملی به راحتی بیان می‌کند که توانمندی فلان بازیکن با رده نوجوانان همخوانی ندارد. جدا از اینکه عنوان چنین موضوعی با صراحت و بدون سندیت چه عواقبی ممکن است برای یک ورزشکار داشته باشد، باید این سوال را پرسید که چرا رسانه ملی تریبونی می‌شود برای افرادی که سعی در تخریب سرمایه‌های ورزش ایران دارند؟ آیا جناب آقای گزارشگر نباید از خودش بپرسد که به چه قیمتی با بیان صحبت‌های بی‌اساس ، سعی می‌کند گزارشش را جنجالی کند؟ باید منتظر ماند و دید این گزارشگر توضیحی برای ادعایش دارد یا خیر.

محمد وکیلی موضوع «صغرسن» بازیکن نوجوان تیم پیکان را به طور کلی رد کرده‌و می‌گوید:«پوریا یلی، متولد اول بهمن ۱۳۷۷و از یک خانواده والیبالی که پدرش نیز والیبالیست بوده، است. مشخصات این بازیکن در مدارسی که درس خوانده و والیبال بازی کرده است، وجود دارد. دلیلی ندارد که اگر یک بازیکن در رده سنی نوجوانان خوب بازی کند، برای بیننده و یا شونده شبهه صغر سنی ایجاد کنیم.دنیا قبول کرده که یلی سنش درست است؛ این بازیکن از تمامی فیلترهای فدراسیون جهانی گذشته و مشکلی از نظر سنی نداشته است. مدارک این بازیکن در آموزش و پرورش هست وکادر فنی تیم ملی والیبال نوجوانان نیز، نیاز به بازیکن چند ماه بزرگ‌تر ندارد. فکر می‌کنم برخی ناراحت هستند و اگر این‌گونه هست، نباید به بازیکن جوانی که با انگیزه کار می‌کند، این موضوع را ربط دهند. این‌گونه بازیکنان با تلاش و پشتکار به این مرحله رسیدند و کادر فنی تیم ملی نوجوانان نیز برای‌شان زحمت زیادی کشیدند. آنان بهترین‌های جهان هستند و نباید ادعای واهی درباره این بازیکنان داشته باشیم. شناسنامه یلی موجود است و هیچ‌گونه توضیحی نیز ندارد.این‌گونه ادعاها باید جایی ثابت شود و اگر انجام شود، من ۱۲ مدال را از بازیکنان می‌گیرم و به شخصی که این موضوع را ثابت کند، می‌دهم و قول شرافت می‌دهم که خودم نیز از والیبال بروم و از مردم ‌نیز عذرخواهی کنم».

«پوریا یلی» که بدون شک یکی از ستاره‌های تیم‌ملی نوجوانان در رقابت‌های جهانی است، بعد از شنیدن این صحبت‌ها از سوی آقای گزارشگر، واکنشی نشان نمی‌دهد و معتقد است فرصتی برای پاسخ‌دادن به این قبیل اظهارنظرها ندارد: «بالاخره برخی حرف‌ها مطرح شده است که من دلم نمی‌خواهد خودم را درگیرشان کنم. من اهداف بزرگی در سر دارم که این موانع کوچک، مانع رسیدن من به آن‌ها نخواهد شد. فقط باید بگویم که همه مدارک من در فدراسیون موجود است. از سال اول ابتدایی والیبال بازی می‌کردم و مدارک تحصیلی من سال به سال به طور کامل وجود دارد و این قبیل اتهامات نمی‌تواند واقعیت را خدشه‌دار کند. من پیش وجدان خودم آسوده هستم و برایم اهمیتی ندارد دیگران چه می گویند. اگر نیز قرار به پاسخگویی و ارائه توضیحات باشند، مربیان من و مسئولان فدراسیون در این‌باره پاسخگو خواهند بود». بازیکن بلندقامت و نوجوان تیم پیکان درباره این موضوع که قصد شکایت از این گزارشگر را دارد یا خیر، می‌گوید:«دوست ندارم کدورتی در خانواده والیبال ایجاد شود. شاید آقای محتشمیان چندان مقصر نباشد و در این بین نفراتی باشند که حرف‌هایی زده و گوشش را پر کرده‌اند. در کل باید بگویم این انتقادات به جای آنکه من را تخریب کند، باعث رشد و پیشرفتم می‌شود و من را قوی‌تر می‌‌کند. من فرصتی برای اهمیت دادن به این مسائل ندارم و تنها به هدفم فکر می‌کنم و بس».

دریابیگی: به جای حمایت تخریب می‌کنند!

برخی‌ از موفقیت‌های والیبال ناراحت هستند

روزنامه قانون: لیگ برتر والیبال ایران در هفته چهارم خالی از حاشیه نبود. از جاروجنجال‌ها در در بی مازندران گرفته تا سیل گسترده اعتراضات به داوری در دیدار سایپا و پیکان. اما در این بین اظهارنظر عجیب و خارج از عرف یک گزارشگر تلویزیونی روی آنتن زنده تلویزیون، سر و صدای زیادی به پا کرد. در بازی حساس بین دو تیم پیکان و سایپا «پوریایلی» حضور پررنگ و مفیدی در زمین مسابقه داشت. این بازیکن دو اسپک تماشایی برای تیمش زد که منجر به کسب امتیاز شد؛ کسب امتیازی که اظهار نظر عجیب گزارشگر بازی روی آنتن زنده را به همراه داشت. جواد محتشمیان،‌ چند بار در جریان بازی به بهانه‌های مختلف تاکید داشت که این بازیکن در شرایطی در تیم‌ملی نوجوانان حضور دارد که به نظر می‌رسد رده سنی‌ این بازیکن به جوانان نزدیک تر است. اتهام بی‌اساسی که فدراسیون والیبال خیلی زود با انتشار کلیپی در سایت، به آن پاسخ داد و با ارائه مدارک و سند اثبات کرد که ادعای آقای گزارشگر، ادعایی بی‌اساس و کذب است. در این بین «محمد وکیلی» سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران و همچنین «علیرضا دریابیگی» سرپرست تیم ملی نوجوانان نیز، اظهار نظراتی درباره صحبت‌های مطرح‌شده، داشتند.
داستانی که تمامی ندارد!

About back118

Check Also

وزیر اقتصاد: از درآمد صرفه‎جویی انرژی کیسه ندوختیم + لیگ NBA؛ کاوالیرز و تاندر پیروز شدند – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری تسنیم: مسعود کرباسیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: رئیس جمهور …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *