Breaking News
Home / اخبار روز / بهترین فصل تبریزی چگونه رقم خورد؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

بهترین فصل تبریزی چگونه رقم خورد؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ورزش سه: بعد از عصر علی دایی فوتبال ایران با بحران بزرگی در خط حمله اش روبرو شد به طوری که طی چندسال رسما تیم ملی هیچ گلزن بزرگ و تمام عیاری نداشت
ورزش سه: بعد از عصر علی دایی فوتبال ایران با بحران بزرگی در خط حمله اش روبرو شد به طوری که طی چندسال رسما تیم ملی هیچ گلزن بزرگ و تمام عیاری نداشت. تیم ملی سال ها تاوان وابستگی به علی دایی را داد تا اینکه موج تازه ای از تولد مهاجمان مستعد و درجه یک در فوتبال ایران راه افتاد. ماجرا این بود که بعد از کنار رفتن دایی و رقیبانی که او داشت حالا نسلی روی کار آمده بود که علی دایی الگویشان بود. این رود به گونه ای پیش رفت که امروز فوتبال ایران بیش از هرچیز مهاجم درجه یک دارد و واقعا کی روش برای انتخاب لیست نهایی تیم ملی کار سختی دارد. بی شک یکی از آماده ترین مهاجمان این فصل فوتبال ایران مرتضی تبریزی مهاجم ذوب آهن بوده است.

اما آنچه تبریزی را در میان مهاجمان خوب حال حاضر فوتبال ایران مثل طارمی، سردار، کاوه رضایی و … قرار می دهد است که او توانایی بازی در پست های مختلف خطوط جلویی را دارد. تبریزی با قد ۱۸۷ سانتیمتر و قدرت سرزنی اش می تواند یک مهاجم نوک و هدف باشد اما او قدرت پا به توپ و سرعت دارد و به همین دلیل می تواند یک وینگر یا مهاجم کناری یا حتی مهاجم دوم باشد. همه این ها از او مهاجمی کامل در سطح فوتبال ایران ساخته است. تبریزی در این فصل علاوه بر گلزنی پاس گل های خوبی هم داده است و این مربوط به همان خصوصیات مختلفی است که بازی او دارد.

یک فصل خوب در سطح ایران

تبریزی در این فصل برای ذوب آهن و در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ۱۹ گل به ثمر رسانده است. ۱۳ گل در لیگ برتر، دو گل در بازی پلی آف آسیا برابر آیزاول هند و ۴ گل هم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گل های او در این فصل و تا اینجا هستند. تبریزی همچنین امسال در مجموع ۷ پاس گل هم به همبازیانش داده است.

لیگ هفدهم و این فصل از رقابت ها بهترین سال مهاجم ۲۷ ساله ذوب آهن است. او در فصل قبل در ۳۹ بازی ۱۴ گل زد و ۲ پاس گل داد. در سال ۹۴-۹۵ او در ۳۸ بازی ۱۰ گل زد و ۲ پاس گل داد و در سال ۹۳-۹۴ ۷ گل و ۲ پاس گل داشته است. در سال ۹۲-۹۳ تبریزی ۲۶ بازی انجام داد و تنها ۲ گل و ۴ پاس گل به ثبت رساند. در اولین سال حضورش در لیگ برتر در مجموع در سه بازی ۲ گل برای ذوب آهن به ثمر رساند.

آمار و ارقام

البته که آمار گلزنی تیم ها و بازیکنان در لیگ ایران نسبت به لیگ های معتبر جهان بسیار پایین تر است اما به نسبت همین فوتبال، تبریزی در این فصل آمار بسیار خوبی به دست آورده است. او در لیگ برتر ۱۳ گل زده و بعد از علی علیپور ۱۸ گله دومین گلزن برتر مسابقات امسال است. او در حالی که پرسپولیس قهرمان شده و ممکن است با انگیزه کمتری بازی کند می تواند با زدن چند گل دیگر به آقای گل حال حاضر لیگ برسد.

بهترین سال تبریزی

بازیکنی برای خطوط تهاجمی

About back118

Check Also

تست شخصیت‌شناسی: یک وسیله را در تصویر انتخاب کنید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

– ترجمه از آرمان رمضان زاده: ناخودآگاه ما شامل رازهای زیادی می شود و بررسی …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *