Breaking News
Home / اخبار ورزشی / ام‌باپه به رکورد پله رسید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ام‌باپه به رکورد پله رسید – آرشیو وبلاگ های ایرانی

ورزش سه: بعد از آنکه کیلین ام‌باپه، ستاره‌ی فرانسه در بازی دیروز مقابل آرژانتین موفق شد رکورد ۶۰ساله‌ی پله در جامهای جهانی را بشکند، پله به او تبریک گفت
با اینکه ام‌باپه در سطح باشگاهی، سالها است که با باشگاه‌های موناکو و پاریس سن‌ژرمن، چه در لیگ فرانسه و چه در لیگ قهرمانان اروپا می‌درخشد ولی او دیروز در شهر کازان، به معنای واقعی کلمه ورود خود به عرصه‌ی بزرگان دنیای فوتبال را اعلام کرد.

ورزش سه: بعد از آنکه کیلین ام‌باپه، ستاره‌ی فرانسه در بازی دیروز مقابل آرژانتین موفق شد رکورد ۶۰ساله‌ی پله در جامهای جهانی را بشکند، پله به او تبریک گفت. ام‌باپه‌ی ۱۹ساله دیروز به اولین فوتبالیست زیر بیست سالی تبدیل شد که بعد از دو گل پله در فینال جام جهانی ۱۹۵۸ مقابل سوئد، موفق شد در یک بازی جام جهانی، بیش از یک بار گلزنی کند.

ام‌باپه بعد از آنکه درمی‌یابد درخشش او در بازی با آرژانتین باعث شده با یکی از بزرگان تاریخ فوتبال مقایسه شود، به مجله‌ی اکیپ فرانسه می‌گوید ” خیلی خوشحالم. بعد از پله، دومین بازیکن زیر بیست سالی شده‌ام که دو گل در یک بازی جام جهانی زده. از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجم. ولی بیاید واقع‌بین باشیم : پله در سطح و کلاس دیگری است. ولی اینکه اسم آدم در کنار بزرگانی مثل او قرار بگیرد هم فوق‌العاده است. همینطور که قبلاً هم گفته‌ام، جام جهانی پر است از بازیکنان در کلاس جهانی. برای همین فرصت بی‌نظیری است تا آدم نشان دهد چه توانایی‌هایی دارد و چند مرده حلاج است. برای این منظور، جایی بهتر از جام جهانی پیدا نمی‌شود “.

در جریان پیروزی ۴-۳ فرانسه در مقابل آرژانتین که دیروز در کازان اتفاق افتاد، ام‌باپه با گلهای زیبایی که به ثمر رساند، تعداد گلهای خود در جام جهانی روسیه را به عدد ۳ رساند و حالا خود را برای بازی تیم ملی کشورش با اروگوئه در مرحله‌ی یک‌‌چهارم نهایی آماده می‌کند.

پله در حساب توییتر خود نوشت ” تبریک می‌‌گویم کیلین ام‌باپه. دو گل در جام جهانی، آنهم با این سن و سال و جوانی، تو را به جمع بزرگان وارد کرد. برای بازی‌های بعدی هم برایت آرزوی موفقیت می‌کنم. البته به جز بازی مقابل برزیل “.

وقتی ام‌‌باپه در ورزشگاه کازان، جایگاه خود را به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین استعدادهای دنیای فوتبال، به زیباترین شکل ممکن تثبیت کرد، پله خیلی زود دست به کار شد تا از حمایت خود از این فوتبالیست جوان سخن بگوید.

About back118

Check Also

محمودی: معروف برگ برنده ایران است – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری مهر: بهنام محمودی پس از بازی تیم ملی والیبال مقابل روسیه گفت: روز گذشته …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *