Breaking News
Home / اخبار روز / اسیدپاشی برای تسویه حساب! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

اسیدپاشی برای تسویه حساب! – آرشیو وبلاگ های ایرانی

روزنامه ایران: مرد میانسال که صاحبکارش را در خیابان هدف اسیدپاشی قرارداده بود، تیشه به دست راهی کلانتری شد. متهم مدعی است به خاطر طلب و توهین اسیدپاشی کرده است
می‌دانستی که اسید چه آسیبی می‌رساند؟

به خاطر کارم؛ من نقاش هستم و اسید هم یکی از ابزارهای اصلی کارم است.

مشکل مالی‌ات چه بود؟

چقد پول داده بود؟

صبح چهارشنبه مرد ۴۴ ساله برای بازجویی به شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد. او زمانی که مقابل بازپرس کامران رضوانی قرار گرفت به اسیدپاشی اعتراف کرد و در عین حال به سؤالات بازپرس نیز پاسخ داد.

می خواستم بروم مسافرکشی که تلفن همراهم زنگ زد. مأموران کلانتری بودند و از من خواستند که به کلانتری بروم. من هم همین کار را انجام دادم البته یک تیشه هم با خودم بردم.

بچه داری؟

بله، در چشم بهم زدنی می‌سوزاند.

از کاری که کرده‌ای پشیمانی؟

اسید برای چه داخل خانه‌ات بود؟

بعد از درگیری به میدان سعید‌آباد رفتم و ۵ دقیقه‌ای را همانجا ماندم. آب و هوای میدان طوری است که هر وقت به آنجا می‌روم حالم خوب می‌شود. بعد به خانه برگشتم و ظرف اسید ۴ لیتری را برداشتم و به سراغ اردشیر که در خیابان ۱۵ متری، مغازه سرامیک فروشی داشت رفتم. اردشیر داشت سوار موتورش می‌شد تا به خانه برود که صدایش کردم و گفتم بیا باهم حساب و کتاب کنیم. اما او به من گفت برو بابا. از دستش خیلی عصبانی بودم، وقتی هم کاپشنش را از تنش درآورد تا با من دعوا کند، عصبانی‌تر شدم. اسید را روی کمرش ریختم. کمی اسید هم روی صورت خودم ریخت. سریع سرم را داخل جوی آب کردم.

بله، سه بار تا به حال در بیمارستان بستری شدم. یک بار قبل از این که ازدواج کنم یک هفته در بیمارستان بستری شدم. یادم نمی‌آید کدام بیمارستان بود اما خوب یادم هست که دست‌هایم را به تخت بسته بودند.

بله، می‌خواستم ببینم که واقعاً از کلانتری با من تماس گرفته‌اند یا سر کاری بوده است. وقتی وارد شدم از مأموران پرسیدم که چه کسی با من تماس گرفته و بعدش هم دستگیر شدم.

چون او می‌دانست که پمپ را برادرش داخل انبار گذاشته است و در حقیقت می‌خواست مرا پی نخود سیاه بفرستد و بازی‌ام دهد. من هم سنگی برداشتم و با آن شیشه و چراغ موتورش را شکستم.

بله، اما شب حادثه یادم رفت داروهایم را بخورم. حتی همسرم از من پرسید داروهایت را خورده‌ای؟ چون مطمئن نبودم گفتم داروهایم را خورده‌ام. از دیروز هم که دستگیر شدم داروهایم را دوباره مصرف می‌کنم.

۶ ماه قبل جلوی یکی از دوستانم به من فحاشی کرد. حرف‌هایی که او زد اگر الان با خودم تکرار کنم بی‌شک دست و پا بسته هم باشم به سراغش می‌روم و از او انتقام می‌گیرم. هیچ‌کدام‌شان قابل بیان نیست.

به خانه رفتم، ماشینم را برداشتم و به محل حادثه برگشتم. دیدم مأموران پلیس و اورژانس در محل هستند و به اردشیر رسیدگی می‌کنند.

«آرام بود و از این که دست به اسیدپاشی زده پشیمان به نظر نمی‌رسید. او پس از اسیدپاشی خود را به کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد رساند و در حالی که تیشه‌ای در دست داشت سعی کرد وارد آنجا شود اما بلافاصله توسط مأموران بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

سابقه بیماری روانی داری؟

نمی دانم.

اردشیر چه کار می‌کرد؟

۶ ماه قبل قرار شد که خانه ۵ طبقه پدرش را رنگ کنم. هزینه کار ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان می‌شد. قرار شد هزینه‌ها تقسیم بر سه شود و قسط اول در ابتدای کار، قسط دوم وسط کار و قسط سوم در پایان کار پرداخت شود. اما اردشیر این کار را نکرد.

نه؛ توهین‌هایی که او به من کرد در حدی بود که جای پشیمانی نگذاشته است.

چرا عصبانی شدی؟

بله، به خاطر اختلاف مالی و توهین از او بشدت عصبانی بودم.

چطور دستگیر شدی؟

تو چه کردی؟

آن روز را یادم هست. ساعت ۶ صبح ۱۴ فروردین به خانه پدری اردشیر رفتم تا نقاشی کنم اما برادر کوچکتر اردشیر پمپ نقاشی‌ام را داخل انبار گذاشته و در را قفل کرده بود. از این کار او خیلی ناراحت شدم. یواشکی و بدون آن که کسی متوجه شود از خانه خارج شدم و سوار بر ماشین به خانه برگشتم. حتی بین راه مسافرکشی هم کردم. ساعت حدود ۹ یا ۱۰ صبح بود که تصمیم گرفتم برای دیدن یکی از دوستانم و پیاده‌روی به سعید‌آباد بروم. در تقاطع خیابان کلانتری اردشیر در حالی که سوار بر موتورش بود به طرفم آمد و گفت برو خانه پمپ را بردار و نقاشی کن. از این حرفش خیلی عصبانی شدم.

روزی که اسیدپاشی کردی یادت نیست؟

با تیشه رفتی کلانتری؟

چه شد که اسیدپاشی کردی؟

دارو مصرف می‌کنی؟

با اردشیر – قربانی اسیدپاشی- اختلاف داشتی؟

فریاد می‌زد و اهالی به کمکش آمدند و آب روی بدنش ریختند.

بله یک پسر ۱۲ یا ۱۳ ساله. به‌ شما می‌گویم که چیزی یادم نمی‌ماند!»

چه توهینی؟

روزنامه ایران: مرد میانسال که صاحبکارش را در خیابان هدف اسیدپاشی قرارداده بود، تیشه به دست راهی کلانتری شد. متهم مدعی است به خاطر طلب و توهین اسیدپاشی کرده است.

About back118

Check Also

تست بینایی؛ در این تصاویر چه می‌بینید؟ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: امروزه همه ما در طول روز ساعت ها به موبایل …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *