Breaking News
Home / اسکان دائمی زلزله زدگان کرمان تا پایان تیر ۹۷ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

اسکان دائمی زلزله زدگان کرمان تا پایان تیر ۹۷ – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری مهر: رئیس جمهور گفت: به مردم مناطق زلزله زده استان کرمان قول دادیم اسکان دائمی آنها تا پایان تیرماه سال آینده نهایی می شود
رئیس جمهور بیان کرد: عملیات اجرایی راه آهن سیرجان – کرمان روز گذشته آغاز شد و امیدواریم طی سال‌های آینده و تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب از جنوب به کرمان موجب تحول در صنعت استان می‌شود، عنوان کرد: امیدواریم در سال‌های آتی آب از جنوب به سیرجان و سد صفارود برسد.

وی با اشاره به اینکه برخی از مردم مناطق زلزله زده در چادر و کانکس زندگی می کنند، عده ای از این افراد تا زمان ساخت خانه هایشان اقدام به اجاره خانه در شهری دیگر کرده اند.

روحانی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی و آب طرح های خوب و مهمی افتتاح و کلنگ زنی شود، ابراز داشت: روز گذشته بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ طرح در بخش‌های مختلف کشاورزی در سراسر استان کرمان افتتاح شد و این امر نشان از تلاش مردم این سرزمین داشته و موجب امیدواری است.

وی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ها بیش از ۹۰۰ مگاوات برق به استان اضافه شد و کرمان از این پس صادر کننده برق به شبکه سراسری خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به حضور خود در روستای گورک و حضور وزیر کشور در کوهبنان گفت: صبح امروز به مردم این مناطق قول دادیم اسکان دائمی آنها تا پایان تیرماه سال آینده نهایی می شود و از مسئولان قول گرفتیم تا پایان تیرماه همه افراد اسکان دائمی داده شوند.

روحانی گفت: قاطعانه به بنیاد مسکن اعلام می کنم که دولت از مناطق زلزله زده حمایت می کند و باید ساخت همه خانه ها در خردادد و تیرماه نهایی شود.

وی مردم از خدمات و تسهیلات رضایت داشتند اما باید توجه داشت که همیشه در خدمات کم و کسری وجود دارد و مردم به خاطر بزرگواری که دارند گلایه نمی کنند و آنچه ابراز می کنند رضایت است.

روحانی با اشاره به اینکه صبر، استقامت، اطمینان و امیدواری در چهره مردم مناطق زلزله زده قابل مشاهده است، افزود: این در حالیست که خانه های این افراد به طور کامل یا بخشی از ساختمان آنها خراب شده است.

روحانی بیان کرد: روز گذشته در استان کرمان بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه در سیرجان، سرچشمه و دیگر شهرستان های استان کرمان افتتاح شد که طرح های مهم و ارزشمندی بودند.

خبرگزاری مهر: رئیس جمهور گفت: به مردم مناطق زلزله زده استان کرمان قول دادیم اسکان دائمی آنها تا پایان تیرماه سال آینده نهایی می شود.

حسن روحانی پیش از ظهر جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمان اظهار کرد: با وجود وقوع تخریب خانه ها در اثر زمین لرزه مردم این مناطق مردم بسیار صبور و با ایمانی هستند.
روحانی گفت: اقدامات تشریفاتی، حقوقی و آیین نامه ای پارک گردشگری خبر بافت آغاز شد.

About back118

Check Also

استقبال از تغییر دیوارنگاره میدان ولی عصر (عج) – آرشیو وبلاگ های ایرانی

روزنامه شرق: شهربانو امانی – عضو شورای شهر تهران در یادداشتی از تغییر دیوارنگاره میدان …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *