Breaking News
Home / دانش و فن آوری / احتمال معرفی اسنپدراگون ۸۵۰ با پشتیبانی از ۵G برای کامپیوترهای ویندوزی – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

احتمال معرفی اسنپدراگون ۸۵۰ با پشتیبانی از ۵G برای کامپیوترهای ویندوزی – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ که دو ماه از معرفی آن می گذرد هنوز به هیچ موبایلی را پیدا نکرده با این حال برخی منابع مدعی شده اند کوالکام کار روی چیپست بعدی را آغاز کرده است
بر اساس گزارش PC Mag احتمالا چیپست جدید که اسنپدراگون ۸۵۰ نام دارد، در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود اما هدف اصلی آن نه موبایل های پرچمدار بلکه کامپیوترهای مبتنی بر معماری ARM با سیستم عامل ویندوز ۱۰ خواهد بود.

احتمالا شبکه های ۵G تا پایان سال ۲۰۱۸ در اختیار کاربران قرار گیرند اما عرضه موبایل های دارای این قابلیت ممکن است تا ۲۰۱۹ طول بکشد. از اینرو نخستین گجت های که انتظار می رود به ۵G مجهز شوند هات اسپات هایی هستند که این شبکه را در قالب وای فای به کاربران ارائه می کنند.

کوالکام معمولا در نام گذاری چیپست های جدید از مرتبه های ۵ تایی استفاده نمی کند برای مثال در سال های اخیر شاهد معرفی تراشه های ۸۲۰، ۸۳۵ و ۸۴۵ بوده ایم. با این حال این کمپانی برخی مواقع نسخه ای اصلاح شده از تراشه های خود را با یک یا دو رقم بالاتر عرضه می کند که از میان می توان به چیپست های ۸۲۱ و ۶۵۲ اشاره کرد که به ترتیب جایگزینی برای مدل های ۸۲۰ و ۶۵۰ بودند.

بنابرین توسعه یک چیپست قدرتمند بر اساس فناوری های موجود و مجهز ساختن آن به مودم ۵G می تواند استراتژی خوبی برای جلب مشتریان باشد. علاوه بر این چیپست مجهز به ۵G می تواند کوالکام را نسبت به رقبایی از قبیل اینتل در موقعیت بهتری قرار دهد.

همین مساله باعث شده که اسنپدراگون ۸۵۰ در واقع نسخه بهینه شده ۸۴۵ برای کامپیوترها قلمداد شود. یکی از بهنیه سازی های احتمالی اسنپدراگون ۸۴۵ می تواند تعبیه مودم X50 کوالکام باشد که از قابلیت اتصال ۵G پشتیبانی می کند.

ترکیب اسنپدارگون ۸۴۵ و مودم X50 باعث افزایش سایز چیپست شده و امکان تعبیه آن در موبایل های هوشمند را از بین می برد، با این حال این مساله در تبلت ها و لپ تاپ های ویندوزی مشکل خاصی به همراه ندارد.

چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ که دو ماه از معرفی آن می گذرد هنوز به هیچ موبایلی را پیدا نکرده با این حال برخی منابع مدعی شده اند کوالکام کار روی چیپست بعدی را آغاز کرده است.

About back118

Check Also

بررسی بازی Detroit: Become Human ؛ جنگ صلح است، آزادی بردگیست – دیجیاتو – آرشیو وبلاگ های ایرانی

باید اعتراف کنم که طی یکی دو سال اخیر و از زمانی که بازی Detroit: …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *