Breaking News
Home / آتشفشان شینمو دوباره فعال شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

آتشفشان شینمو دوباره فعال شد – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایرنا: سازمان هواشناسی ژاپن با انتشار بیانیه ای از فعال شدن دوباره آتشفشان شینمو در جنوب غرب این کشور خبر داد
خبرگزاری ایرنا: سازمان هواشناسی ژاپن با انتشار بیانیه ای از فعال شدن دوباره آتشفشان شینمو در جنوب غرب این کشور خبر داد.

سازمان هواشناسی خاطر نشان کرده است این وضعیت، شدیدترین فعالیت آتشفشانی این کوه از آخرین بار آن در ماه گذشته میلادی است.

قرار است شماری از کارشناسان نیز از نهادهای ذی ربط به این منطقه اعزام شوند تا ارزیابی های دقیق تری درباره فعالیت این کوهستان انجام دهند.

سازمان هواشناسی ژاپن در گزارش خود آورده است به دنبال شروع آتشفشان، سنگ ها و مواد مذاب تا ارتفاع ۵ هزار متری پرتاب شده اند مواد مذاب به برخی از نواحی اطراف پرتاب شده و باعث شده است تا مردم و ساکنان اطراف کوه آتشفشان بشدت ابراز نگرانی کنند.

پلیس به همه مردم و بخصوص روستاییان اطراف هشدار داده است دستکم تا محوطه چهار الی پنج کیلومتری از این کوهستان دور باشند زیرا سنگ های آتشفشانی ممکن است تا این فاصله پرتاب شود.

هنوز گزارشی از اینکه آتشفشان به روستاهای اطراف، مردم و منازل آنها خسارتی وارد کرده است یا خیر، منتشر نشده است اما دولت اعلام کرده است ماموران پلیس در حال اعزام به منطقه برای بررسی های نهایی هستند.

 تصاویر منتشر شده از تلویزیون ژاپن نیز نشان می دهد آتشفشان از شامگاه پنجشنبه دوباره فعال شده است و خطر همچنان این منطقه را تهدید می کند.

پیش از این در ماه گذشته میلادی گزارش هایی از آتشفشان این کوه منتشر شد و با برخاستن دوده های سیاه و ریزش مواد مذاب از اطراف کوه، شماری از پروازهای بین المللی فعالیت خود را متوقف کردند.

اولین بار این آتشفشان نزدیک به شش سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد از همان زمان سازمان هواشناسی ژاپن هشدار داد این روند در سال های آینده ادامه خواهد یافت.

About back118

Check Also

ناگفته‌های درخشنده از «پرنده کوچک خوشبختی» – آرشیو وبلاگ های ایرانی

خبرگزاری ایسنا و به نقل از روابط عمومی موسسه «خورمهر»: کارگردن فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *